İzleyiciler, Squid Game’deki Hesaba Para Yatırıyor. Jeff Bezos, Dizi İçin Ne Düşünüyor?

Squid Game video oyunu

Son günlerde dünya çapında Squid Game çılgınlığı yaşanıyor dersek yeridir sanırız. Önce telefon numarası detayı derken, şimdi de banka hesabı numarası gündemde.

.

Squid Game, Güney Kore menşeli bir aksiyon gerilim dizisi. Kısa süre önce Netflix’te 9 bölümden oluşan ilk sezonu yayımlanan dizi, adeta bir bomba etkisi yarattı ve büyük ilgi gördü. Hatta Netflix yöneticileri bile, bu dizinin Netflix tarihinde tüm zamanların en popüler yapımı olmaya aday olduğunu ve pek çok ünlü yapımı çoktan geride bıraktığını belirtti.

Bir süre önce yaptığımız haberimizde, dizide kullanılan telefon numarasının aslında gerçek olduğunu ve numara sahibinin de diziden habersiz olarak günde 4000 arama ve mesaja maruz kaldığı için normal yaşantısını devam ettirmekte zorlandığından söz etmiştik. Bu gerçekten ilginç bir durumdu. Yapımcılar, bu mağduriyeti ortadan kaldırmaya çalışırken o esnada numara sahibine hâlâ aramalar geliyor ve “Oyuna katılmak istiyorum” mesajları yağıyordu. Aslında kötü niyetli biri olsa, bu durumu fırsata çevirebilir ve dizinin gerçek bir versiyonunu ortaya çıkarabilirdi, ne dersiniz?

Squid Game yazarı ve yönetmeni olan Hwang Dong Hyuk, yakın zamanda verdiği bir röportajda, bu mağduriyeti ortadan kaldırmak için sorumluluklarımızı sonuna kadar üstleneceğiz demişti.

Yeni haberimize gelecek olursak, bu kez de Squid Game’de görünen banka hesabı gündem oldu. Dizide gösterilen sahnede, ilk etapta banka hesabında para yoktu. Bazı izleyiciler ise, bu numaraya para göndermeyi denemiş ve başarmışlar da. Haliyle dizideki banka hesabı numarası da doğruymuş. Bu konuda da konuşan Hwang Dong Hyuk, banka hesabının yapım ekibinden birine ait olduğunu ve bu detayın onay alındıktan sonra diziye eklenildiğini ifade etti. Şu an hesapta az da olsa para var. TL olarak hesaplarsak, 3 lira 3 kuruş bulunuyor.

Yönetmen, verdiği yeni çevrimiçi röportajında, Squid Game ‘deki telefon numarası konusunda yeni bir ekleme yapmayı da ihmal etmedi. Buna göre ekip, diziye güvenli bir numaranın konulması üzerinde konuşmuş ve bunu uygulamış. Numaranın başına alan kodu olarak 010 eklemeyi de uygun görmüşler, ama aslında gerçek bir numaranın kullanıldığından haberleri yokmuş.

İzleyiciler, Squid Game'deki Hesaba Para Yatırıyor. Jeff Bezos, Dizi İçin Ne Düşünüyor?

Jeff Bezos da Squid Game’i merak edenlerden

Amazon’un patronu ve dünyanın en zengin insanlarından olan Jeff Bezos, Twitter’da diziyle ilgili bir mesaj paylaştı ve hem yapım ekibini hem de Netflix’i tebrik etti.

Uluslararasılaştırma stratejilerinin zor olduğunu ifade eden Bezos, Netflix’in bunu başarıyla sürdürdüğünü ifade etti. Aynı zamanda Squid Game’i izlemek için sabırsızlandığını da ekledi.

Ne diyelim, Squid Game hakkında bir süre daha konuşulmaya devam edilecek gibi görünüyor. Şu an için 2. sezon duyurusu yok, ancak beklentiler var. Yetkililer ise, 2. sezon hazırlansa bile bunun kolay olmayacağını, ekipte birden fazla yönetmen ve senaristten oluşan özel bir takımın olabileceğini ifade ediyor.

> realme 8 Pro inceleme: Bakalım bu telefon ödenecek bedele değer bir performans sunuyor mu?


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here