Twitter Mavi Tik almak artık mümkün: İşte izlemeniz gereken adımlar

Twitter mavi tik nedir

Twitter, mavi tik alma özelliğini tekrar aktif hale getirdi. İşte Twitter’da mavi tik almak için izlemeniz gereken adımlar.

Twitter, Facebook ve Instagram gibi mecralarda, mavi tikli hesapları sıkça görüyoruz. Çoğu platformda genellikle sözonusu mavi tikli yüksek takipçiye sahip hesaplar veya ünlduğu görülüyor. Fakat işin Twitter kısmına baktığımızda, mavi tike sahip hesapların, diğer sosyal mecralara göre çok daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Hatta Twitter’da gezinirken, takipçisi 1.000’e dahi ulaşmamış hesapların mavi tike sahip olduğunu görmek mümkün. Mavi tikli hesapların avantajı ise, Twitter tarafından onaylı kullanıcı olarak görüldükleri için hesaplarının kapatılma ihtimallerinin çok az olması. Twitter, mavi tik başvurusunu tekrar gündeme getirdi. İşte Twitter’da mavi tik almanız için yapmanız gerekenler.

Twitter Mavi Tik almak artık mümkün: İşte izlemeniz gereken adımlar

Bildiğiniz üzere Twitter’ın herkese açık doğrulama programı olarak adlandırdığı, hesaplarda mavi tik simgesini aktifleştirme, uzun süredir kapalıydı. Haftalar öncesinde ise Twitter, söz konusu özelliği tekrar kullanıcıların karşısına sundu. Yani eğer mavi tik alabilmek için gereken şartları sağlıyorsanız, artık önünüzde hiçbir engel bulunmuyor. Fakat bu özelliğin çoğu kullanıcı tarafından suistimal edildiğini de hatırlatalım. Öyle ki, Twitter’ın bazı Türk sahte hesaplara mavi tik verdiğini açıkladı. Bir süre sonra bu hesaplar askıya alındı. Fakat yine de fark etmediğimiz yüzlerce hesabın mavi tik almış olabileceğini de hatırlayalım.

Twitter Mavi Tik nasıl alınır

Twitter’da mavi tik alabilmek için bir çok gereksinim şart. Bunlar; doğrulanmış bir telefon numarası, doğrulanmış e-posta adresi, Twitter’ta biyografinizi bölümünü doldurmuş olmanız, bir web sitesine sahip olmanız gibi detaylar, mavi tik almanızı olumlu derecede etkileyen önemli faktörler arasında bulunuyor.

Eğer yukarıda yazmış olduğumuz kriterlerin çoğunu karşılıyorsanız ve mavi tik almanızda bir sakına olmadı kanaatindeyseniz, verification.twitter.com sitesi üzerinden mavi tik için başvuruda bulunabilirsiniz. Eğer mavi tik alma ihtimalinizi arttırmak istiyorsanız, başvuru ekranının sonunda bulunan, neden onaylı hesap almanız gerektiğini Twitter’a açıklayın. Bu formu gönderdikten bir süre sonra Twitter tarafından olumlu veya olumsuz dönüş yapılacaktır.

İlgili Haberler:

>> Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliği Geliyor: Instagram’dan Kopyala Yapıştır

>> Twitter Süper Takip ve Biletli Spaces Toplantıları Denenmeye Başlıyor