Ülkemizde satılan en uygun elektrikli otomobiller: Temmuz 2021

Elektrikli otomobillere geçiş

Ülkemizde alınabilecek en uygun elektrikli otomobiller listesini sizler için hazırladık. İşte Temmuz 2021 itibariyle alınabilecek modeller.

Dünya üzerinde çoğu ülkenin artık yavaş yavaş elektrikli otomobillere geçtiğini biliyoruz. Özellikle Avrupa ülkeleri, elektrikli otomobillerin kullanımına öncelik etmiş durumda. Hatta bazı ülkeler, belirli bir yıldan sonra içten yanmalı motorlu araçların satışını dahi yasakladı. Bu yasaklar da elektrikli otomobillerin ilgi görmesinde önemli rol oynuyor. Bu yüzden yakın zamanda olmasa bile uzun vadede, çoğu ülkenin artık sadece elektrikli otomobil kullanacağını söylesek, yanlış söylemiş olmayız.

Ülkemize baktığımızda ise henüz elektrikli otomobil kullanımının yeteri kadar yaygın olmadığını söyleyebiliriz. Fakat genel olarak son yıllardaki elektrikli otomobil satış rakamlarını incelediğimizde, her önemli derecede artış yaşandığını görüyoruz. Belki Avrupa ülkeleri kadar yakın zamanda olmasa da ülkemizde ilerleyen yıllarda elektrikli araç satışlarının, içten yanmalı motorlu araçlara göre daha fazla olacağı gözlemleniyor. İşte bu yüzden sizin için, ülkemizde satılan en uygun elektrikli otomobiller listesini hazırladık. Listemize giriş yapmadan önce paylaşacağımız modellerin, ortalama ikinci el fiyatları olduğunu unutmayın.

Ülkemizde satılan en uygun elektrikli otomobiller: Temmuz 2021

Listemizin ilk sırasında Renault ZOE bulunuyor. Ülkemizde satılmakta olan en uygun elektrikli otomobil, 2014-2015 model Renault ZOE modelleri. Her ne kadar çok uygun fiyatlı bir araç olsa da, sunduğu özellikler ile, ortalama olarak 40.000-50.000 KM civarında modelleri 200.000-220.000 TL civarına bulmak mümkün.

en uygun elektrikli otomobille

En uygun elektrikli otomobiller listemizin ikinci sırasında ise, yine ZOE ile eşdeğer, fakat biraz daha küçük bir araç bizleri karşılıyor. Smart’ın Fortwo modeli, hem uygun fiyatlı, hem de istekleri karşılayacak minimal bir araç olması, tercih edilmesindeki en büyük sebeplerden. Söz konusu modelin ortalama olan 220.000 TL civarında satıldığını belirtelim. Tabii ki bu bahsettiğimiz modellerin ikinci el fiyatları olduğunu unutmayın.

en uygun elektrikli otomobille

Bir diğer model de yine Smart’tan geliyor. Forfour isimli model, Fortwo modeline göre daha geniş hacimli bir araç. Bu aracın da fiyatı yine 250.000 TL civarlarında. En uygun elektrikli otomobiller listemizin son aracı ise, en çok tercih edilen elektrikli otomobillerden biri oluyor. BMW’nin i3 modeli 280.000-300.000 TL civarında fiyatıyla alınabilecek en kapsamlı araç olduğunu belirtelim.

en uygun elektrikli otomobille

İlgili Haberler

>> Elektrikli Otomobillere Yönelim Çok Yüksek Boyutlara Ulaştı: Otomotiv Sektörü Yeniden Şekilleniyor

>> Tesla Yapay Zeka Sistemini Kiralamak Artık Mümkün: Fiyatı Çok Uygun Olacak