Sosyal Medya Rekoru Kıran Fenerbahçe En İlginç Takımlardan Biri Oldu

Fenerbahçe ve Paribu kripto

Bugünlerde birçok kişi sosyal medya rekoru kıran Fenerbahçe ile ilgili konuşuyor. Dünyanın genelinde yapılan bir araştırma bu takımı en ilginçler arasına yerleştirdi. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Twitter platformunda Fenerbahçe etkileşimi oldukça yüksek. Aslına bakacak olursak bunun taraftar sayısı ile pek ilgili olmadığını söyleyebiliriz. Burada asıl önemli olan Fenerbahçe taraftarının Twitter üzerinden etkileşime girmeyi sevmesi. 2021 yılının başında alınan veriler sonucunda, dünyanın en çok etkileşim alan spor takımı Fenerbahçe seçildi.

Bu takım birçok çıkış yaparak taraftarları dahil olmak üzere herkesi şaşırtmayı başardı. Mesela YouTube üzerinden kazandığı gelir bakımından yine en iddialı takımlar arasında yer alıyor. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından takımın kripto para çıkaracağını söylemesi yine en tuhaf gelişmeler arasında yer alıyordu.

Sosyal medya rekoru kıran Fenerbahçe etkileşim sayısı

Takımların sosyal medyada aktif bir şekilde yer alması takipçilerini olumlu yönde etkiliyor. Taraftarlar arasında birlik oluştuğu için Twitter gibi sosyal medya platformları üzerinden aktif olmak önemli görülüyor. Fenerbahçe ise sosyal medyayı oldukça etkili bir şekilde kullanmayı başarıyor. Ortaya çıkan araştırma raporları bunu net bir şekilde gösteriyor.

sosyal medya rekoru kıran Fenerbahçe

Fenerbahçe toplamda 74,2 milyon etkileşim aldı. Barcelona ise Twitter üzerinden 71,4 milyon etkileşim kazandı. Yani Fenerbahçe, Barcelona takımını bile geçmiş oldu. Üçüncü sıraya bakıldığındaysa Galatasaray yer alıyor. 48,4 milyon etkileşim olan bu takım Chelsea FC’nin hemen önünde yer alıyor.

Mesut Özil transferi büyük etki yaratmıştı

Fenerbahçe bazen Twitter üzerinden tahmin edilenin çok daha üstünde etkileşim kazanabiliyor. Bunda bazı transferlerin rolü büyük. Mesela Mesut Özil transferi ile birlikte en yüksek etkileşim sayısı kazanılmıştı. Sadece bu bile aslında Fenerbahçe’nin ne kadar güçlü bir şekilde etkileşim kazandığını gösteriyor.

Bundan önce Barcelona dünyanın en çok Twitter etkileşimi alan takımıydı. Şimdiyse lider Fenerbahçe oldu. Peki sizce Fenerbahçe taraftarı Twitter’da daha mı aktif?

İlgili Haberler:

>> Twitter Güvenilir Arkadaşlar Özelliği Geliyor: Instagram’dan Kopyala Yapıştır

>> Sedat Peker’in Sosyal Medya Erişimi Engellendi: İşler Çok Farklı Bir Noktaya Ulaştı