James Bond Oyunu Yapımcısı İddialı: Oyun Endüstrisi İçin Bir Bond

Yeni James Bond Sean Connery veya Pierce Brosnan karizması üzerine kurulmayacak
Google News Abone Ol

Hitman’i yapan IO Interactive yeni bir James Bond oyunu hazırlığında. Özellikle bu yeni oyunun Pierce Brosnan dönemi taklidi bir yapım olmayacağı kesin.

007 serisini yeniden ele alacak olan IO Interactive benzersiz bir oyun planlıyor. Hatta bu amaçla firma daha önce rolü oynayan oyuncuların hiçbirinden yardım almayacak. 60 yıllık bir geleneğe sahip Britanyalı süper ajanın oyun sahnesine yeniden çıkışı bir hayli merak konusu.

Konu hakkında IO Interactive’in CEO’su ve ortağı Hakan Abrak konu hakkında bir açıklama yaptı. Hitman yapımlarıyla bilinen stüdyo 007’nin haklarını alırken özellikle özgürlük talep etmiş. Bunu özellikle tamamen kendi tasarıları olan bir oyun yapmak için istemişler. Oyun, karakterin derin tarihine bağlı olsa da tamamen bir IO ürünü olacak. Abrak, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Sadece kendi tasarımızı ürettik. Tamamen orijinal bir fikir. Karakterleri sıfırdan kendimiz oluşturduk. Daha önce çok sayıda ticari olmayan risk almıştık. Şimdi ise bizim için bunu derinden hissetmek önemli. Bu işte tutku olmalı. Sonuçta bu bir film uyarlaması olmayacak ve bu yüzden buna çok önem veriyoruz.”

Yeni James Bond Sean Connery veya Pierce Brosnan karizması üzerine kurulmayacak

Efsane film serisi hakkındaki oyunların çoğunlukla Pierce Brosnan ve Sean Connery’nin dijital portrelerini taşıdığını gördük. Ne var ki IO oyun endüstrisi için tamamen benzersiz bir Bond oluşturmak istiyor. Bond’un fikri haklarını elinde tutan firma IO’nun daha iyi bir oyun için talep ettiklerini kabul etmiş durumda. Abrak’ın ifadeleri şöyle sürüyor.

“Yeni bir Bond için sürekli bir heyecan vardı. Yıllar boyunca bu serinin başardıkları inanılmaz. Her bir Bond şimdiye dek bir nesli temsil etti. Böylece yapım yıllar boyunca sürekli kendini yeniden türetti. Tüm bunlar bize ilham veren şeyler oldu. Bununla birlikte, bizi tamamen orijinal bir Bond yapmaya itti. Orijinal bir hikaye yapmak istiyoruz. Ancak, bu tamamen gerçek ve hatıralara dokunan Bond değerlerini de taşıyacak.”

Firmanın Hitman ile başardıkları bu oyunun da çok yüksek ihtimalle güzel olacağının bir kanıtı. Tüm bunlarla birlikte zaten Ajan 47 oyun endüstrisindeki mükemmel bir Bond temsili diyebiliriz. Yakın dönemde çıkan Hitman 3 büyük bir sempatiye hasıl olmayı başardı.

Diğer haberler:

>> Lenovo Legion 2 Pro’nun Özel Fan Sistemi Görüntülendi

>> Oyunlarda Dev Kampanya: Tıkla Yüzde 70 İndirim Al


CEVAP VER