Huawei 90W ultra hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor!

Huawei telefonu olanlar

İddialara göre Huawei 90W hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor. İşte söz konusu özellik hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Bir kullanıcının akıllı telefon alırken dikkat ettiği en büyük detayın şarj konusu olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü her ne kadar kamera, işlemci gibi özellikler üst düzey olsa da bu özelliklerin kullanımı konusunda aksaklık yaşamak her şeyi altüst edebilir. Çoğu dev marka, akıllı telefonların kullanım ömrünü uzatabilmek için büyük bataryalı cihazlar üretmeye başladı. Fakat büyük bataryalı telefonların tasarım olarak daha kalın durduğunu ve bir süre sonra pil ömrünün kısaldığını söyleyebiliriz. Bu yüzden Huawei, yeni ultra hızlı şarj sistemi üzerinde çalışmalar yapıyor. Yeni Huawei modellerinde göreceğimiz özellik sayesinde batarya kapasitesi ne kadar küçük olursa olsun hızlı şarj özelliği sayesinde kısa sürede edilen şarj ile gün boyu kullanım mümkün hale gelebilir. İşte yeni özellik hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Huawei 90W ultra hızlı şarj sistemi üzerinde çalışıyor!

Çin sosyal medya platformu ve Weibo’da Digital Chat Station kaynağına göre Huawei 90W gücünde kablolu bir şarj özelliği üzerinde çalışıyor. Huawei’nin hızlı şarj konusunda geçmişini incelediğimizde Mate 40 serisinde kullandığı 66W şarj ile en yüksek şarjına ulaştığını söyleyebiliriz. Fakat iddialara göre söz konusu marka bir sonraki amiral gemisi serisinde bu hızı 90W gücüne çıkarabilir.

Huawei 90W şarj

Huawei’nin yakında tanıtılması beklenen amiral gemisi serisinde söz konusu ultra hızlı şarj özelliğinin kullanılması bekleniyor. Fakat bu söylentilerin şu anda yalnızca iddiadan ibaret olduğunu belirtelim. Çünkü yeni model hakkında birçok spekülasyonlar bulunuyor. Örneğin bazı kaynaklar yeni modelin Snapdragon 888 işlemcisini çalıştıracağını söylese de Kirin 9000 işlemcisinden güç alacağını belirten kaynaklar da bulunuyor.

Söz konusu özelliğin Mate 50 serisi ile karşımıza çıkması bekleniyor Fakat çoğu kaynak tarafından P50 modelleri ile 29 temmuz tarihinin 90W hızlı şarj sisteminin kullanıcılara sunulacağı iddia ediliyor.

Huawei Tüketici İş CEO’su Richard Yu, Huawei’nin 120W ve 200W hızlı şarj desteğinin test edildiğini söyledi. Fakat bu özelliklerin sunulması için henüz erken olduğunu belirtelim. Muhtemelen yakında karşımıza çıkacak yeni amiral gemisi serisinde 90W hızlı şarj kullanılacaktır. Önümüzdeki günlerde yeni seri hakkında daha fazla ayrıntı ortaya çıkacaktır. Daha fazlası için beklemede kalın.

İlgili Haberler:

>> HarmonyOS Kullanmak İsteyenler Buraya: Huawei Bomba Gibi Ürünleri Türkiye’ye Gönderdi

>> HUAWEI Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Yeni Ülke Müdürü Allen Yao: Yeni ürünlerimizle Türkiye pazarına değer katmaya hazırız