John McAfee Hapishanede Öldü: İntihar Olma İhtimali Yüksek

John McAfee hakkında

Dünyanın en tuhaf adamlarından bir tanesi olan John McAfee hapishanede ölü bulundu. Antivirüs yazılımcısı olan McAfee ile ilgili intihar şüphesi yüksek. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Antivirüs yazılımı olan McAfee’nin mimarı John McAfee aranan isimlerden bir tanesiydi. İspanya’da vergi kaçırma suçlamasıyla tutuklu kaldığı hücrede hayatını devam ettiriyordu. Kripto para borsalarında sürekli olarak spekülasyon yapmakla suçlanan bu adam ağır bir ceza alacaktı. Ayrıca vergi kaçırma gibi suçlardan dolayı da aranıyordu.

Sabıkasının bu kadar fazla olması onun şaibeli bir ölüme doğru gitmesine neden oldu. Beklenmeyen bir şekilde hapishanede ölü bulundu. Katalan Adalet Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda intihar şüphesinin yüksek olduğu ifade edildi.

John McAfee hapishanede öldü: Çok fazla soru işareti var

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yapılan açıklamalara göre McAfee, tam olarak 5 defa vergi kaçırmak için uğraştı. ABD’de yargılanması devam eden antivirüs yazılımcısı toplamda 30 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. 74 yaşındaki McAfee dünyanın en çok aranan isimleri içerisinde yer alıyordu.

John McAfee hapishanede

İspanyol basını tarafından yapılan açıklamalar şaibeli ölümü ortaya koyuyor. Her ne kadar birçok kişi intihar olduğunu söylese bile yine de öldürülmüş olma ihtimali yüksek. İspanyol Yüksek Mahkemesi tarafından, vergi kaçakçılığı suçlaması olan McAfee suçlu bulundu. Onun hapis cezası kesin olarak kabul edildi.

ABD’ye iade çalışmaları siyasi olabilir

Onun ABD’ye iade çalışmaları ile ilgili durumun siyasi olduğu açıklamaları yapıldı. Ancak İspanyol Yüksek Mahkemesi tarafından cezası onaylanınca mecburen sınır dışı edildi. Barselona’dan İstanbul’a doğru uçarken yakalanan ünlü antivirüs yazılımcısı göçebe bir hayat yaşıyordu.

Dünyanın en ilginç insanları içerisinde yer alan bu antivirüs yazılımcısının neden öldüğü henüz araştırılıyor. Konuyla ilgili sadece intihar ihtimalinin yüksek olduğu ifade edildi. Yine de toplum buna inanmakta biraz daha güçlük çekiyor. Yapılan kapsamlı araştırmalar sonrasında ilginç detaylar ortaya çıkabilir. Peki siz onun ölümü ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Gerçekten de şaibeli bir durum işin içerisinde olabilir mi?

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Çetesi Dolandırıcılığın Zirvesine Çıktı: 12 Milyon TL Çaldılar

>> Fortinet, Eğitim Gelişim Programı ile Siber Yetenek Açığını Kapatacak! Nasıl mı?