Kadınların Cinsel Doyumsuzluğu Psikolojik Problemlere Yol Açıyor: İşte Çağımızın Hastalığı

Porno izleyenleri tespit

Kadınların cinsel doyumsuzluğu olarak bilinen bir psikolojik rahatsızlık günümüzde oldukça yaygın. Nemfomani olarak adlandırılan bu rahatsızlık ne yazık ki gündelik hayatı fazlasıyla olumsuz etkiliyor.

Bazıları kadınlarla ilgili aşağılayıcı ifadeler kullanabiliyor. Nemfomani bunlardan bir tanesi. Bu tür ifadelerin kadınları aşağılamak için kullanılması kesinlikle doğru değil. Özellikle bu tür psikolojik rahatsızlıklar ne yazık ki kadınların gündelik hayatını fazlasıyla olumsuz yönde etkileyebiliyor.

Kadınlarda cinsel davranışları kontrol altına almanın zorluğunu ifade eden bu psikolojik rahatsızlık oldukça yaygın. Adeta bir bağımlılık halini alması nedeniyle günlük hayatı devam ettirmekte bile zorlanan kişiler yaratıyor. Cinsel bağımlılık hiperseksüelite ve kompulsif cinsel davranış gibi isimlerle de anılıyor.

Kadınların cinsel doyumsuzluğu hayatı kötü etkiliyor

Bu rahatsızlık cinsel bağımlılık yaratıyor. Sekse takıntılı ve normalin çok daha üzerinde bir cinsel dürtü ile yaşayan insanlar için genel kullanılan ifade diyebiliriz. Günlük hayatlarında yaşadıkları en yoğun duygu cinsellik olarak bilinen bu kişiler zor zamanlardan geçebiliyor.

Kadınların cinsel doyumsuzluğu

Sürekli olarak farklı insanlarla tek gecelik ilişkiler yaşayan ve zorlayıcı mastürbasyon yoluna başvuran nemfomani hastaları birçok farklı belirti gösteriyor. Mesela birden fazla partnerle sürekli cinsel ilişki yaşama isteği bunlardan bir tanesi. Ayrıca depresyon ve kendine zarar verme davranışları yine belirtiler içerisinde yer alıyor.

Nemfomani tedavi edilebilir bir psikolojik rahatsızlıktır

Bu psikolojik rahatsızlık tedavi edilebilir. Psikiyatrist veya cinsel terapistler ile birlikte tedavi edilme ihtimali son derece yüksek. Öncelikle bu rahatsızlığa neden olan sebep bulunmalı. Hemen ardından doktorun yönlendirmesi ile birlikte ilaç tedavileri veya diğer yardımcı tedaviler uygulanmalı.

Erkeklerde de bu tür cinsel doyumsuzluk görülebiliyor. Satiriasis olarak isimlendirilen cinsel rahatsızlık şakaya gelmeyecek türden. Özellikle depresyonun yoğun olduğu yıllarda bu tür psikolojik rahatsızlıkların daha fazla görülme ihtimali artıyor. Peki siz bu tür cinsel rahatsızlıklar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Tinder Üzerinden Dolandırılan Kadın Neye Uğradığını Şaşırdı

>> Şekersiz Kahve Ölümsüzlük İksiri Olabilir: Bilim İnsanları Açıkladı