Tinder Üzerinden Dolandırılan Kadın Neye Uğradığını Şaşırdı

Tinder kullanıcılardan kimlik isteyecek

Tinder üzerinden dolandırılan kadın çok zor zamanlar geçirdi. Özellikle son dönemlerde buna benzer hikayelerin arttığını görüyoruz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan flört uygulamaları içerisinde yer alan Tinder, bu defa büyük bir dolandırıcılık hadisesine tanık oldu. Netflix platformunda yayınlanan Tinder avcısı adeta gerçeğe dönüştü. Fransız film yapımcısı olan Yzabel Dzisky ilginç bir belgesel çekiyordu. Bu belgeselde flört uygulamaları ile ilgili detaylara yer verildi. Kendisi Tinder tarzı uygulamalar üzerinden keyifli bir belgesel çekmek istiyordu.

Tinder uygulamasını kullanan kişileri daha iyi anlayabilmek için Tinder platformunu indirdi. Bu platformu indirdikten sonra aktif bir şekilde kullanmaya başladı. Kendisi buradan biriyle tanıştı. Los Angeles’ta yaşadığını söyleyen Tony isimli bir cerrah onunla bağlantı kurdu. İşte tüm hikaye burada başladı.

Tinder üzerinden dolandırılan kadının dramı

Dünyanın en çok kullanılan flört uygulamaları içerisinde yer alan Tinder, bazen ilginç dolandırıcılık problemlerine yol açabiliyor. Mesela bu Fransız film yapımcısının başına gelenler en üzücü örnekler içerisinde yer alıyor. Bu kadın Tony isimli cerrahla Tinder üzerinden tanıştıktan sonra görüntülü görüştü.

Tinder üzerinden dolandırılan kadın

Aniden Tony isimli bu adam onunla konuşmayı kesti. Kendisi neden cevap vermediğini merak ediyordu. Kısa bir süre sonra Tony ona yazdı ve gerçek isminin Murat olduğunu söyledi. Kadın yalan söylemesine rağmen onunla görüşmeye devam etti. Yaşanan gelişmelerden sonra kadın onunla görüşmeyi tercih etti. Hatta kendisine 200 euro gönderdi.

Dolandırıcı Deepfake videolar kullandı

İnsanların başka bir insan yüzünü kullanarak videolar çektiği Deepfake uygulamalar oldukça yaygın. Kendisini Murat olarak tanıtan bu adam aslında Nijeryalı bir hacker çıktı. 20 yaşındaki Nijeryalı bu hacker kadının 200 dolarını çalmış oldu.

Ne yazık ki buna benzer hikayeler çok fazla duyuluyor. Tinder kullanıyorsanız ve karşınızdaki kişiyi tam olarak tanımıyorsanız para göndermemeniz yararınıza olacaktır. Aksi halde dolandırılma ihtimaliniz yüksek.

İlgili Haberler:

>> Tinder Görüntülü Konuşma Özelliği Getiriyor: Sevgilisi Olmayanlar Buraya!

>> Tinder, Hot Or Not ve OkCupid Gibi Flört Uygulamalarına Para Vermek Mantıklı Mı?