Samsung Galaxy Watch 5 Vücut Isısı Ölçebilecek!

Galaxy Watch 6

Samsung Galaxy Watch 5 serisi ile tanıtılacak modeller vücut ısısı ölçebilecek. İşte yeni modeller hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

Bildiğiniz üzere giyilebilir teknoloji tarafında yeni özelliklere sahip modellerin karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Özellikle Samsung Galaxy Watch serisi modelleri, bu konuda rakipsiz cihazlar olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz üzere Samsung Galaxy 4 serisinde 2 farklı model karşımıza çıkmıştı. Bu modeller Watch 4 ve Watch 4 Klasik olarak sunuluyordu. Fakat artık yeni seride serinin klasik modelinin sunulmayacağını belirtelim. Yani Watch 5 serisinde Samsung Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modelleri karşımıza çıkacak. Yeni modeller hakkında birçok detay sızdırılmış durumda. İşte ülkemizde de satışa sunulması beklenen yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy Watch 5 Vücut Isısı Ölçebilecek!

Geçtiğimiz günlerde Galaxy Wa­tch 5 ve Wa­tch 5 Pro modellerinin pil kapasiteleri ve bazı teknik özellikleri ortaya çıkmıştı. Sonunda yeni modeller ile alakalı gelecek olan dikkat çekici özellik sızdırıldı. İddialara göre Samsung Galaxy Watch 5 ve Watch 5 Pro modeli vücut ısısını ölçebilecek. Geçtiğimiz günlerde yeni modellerin vücut ısısı ölçeceğine dair sızıntılar ortaya çıkmıştı. Fakat henüz ortada bir kesinlik söz konusu değildi. Sonunda Samsung’un uygulamasında ortaya çıkan detaylara baktığımızda seri ile tanıtılacak olan iki modelin de vücut ısısı ölçme özelliğine sahip olduğunu belirtelim.

Galaxy Watch 5

Bununla beraber yeni modeller hakkında ortaya çıkan bazı detaylar da mevcut. Zaten geçtiğimiz yıllarda yerleşik bir termometre ile karşımıza çıkan akıllı saatler bulunuyordu. Fakat çevredeki hava şartlarına göre cilt sıcaklığı önemli derecede değişkenlik gösterebiliyordu. İddialara göre Samsung’un önümüzdeki Ağustos ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy Watch 5 modelinde bu sorun çözüldü. Bununla beraber geçtiğimiz aylarda Samsung tarafından yeni Buds serisinde de böyle bir özelliğin olacağı bildirilmişti.

Söz konusu seri hakkında aktarılanlar henüz kısıtlı. Önümüzdeki günlerde, Türkiye’ye de geleceğine kesin gözüyle bakılan yeni modellerin, tanıtım tarihi ve teknik özellikleri hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Şekersiz Kahve Ölümsüzlük İksiri Olabilir: Bilim İnsanları Açıkladı

>> Apple Elektrikli Aracı İçin Dahice Patentler Alındı: İşte O Patentler