Katlanabilir Telefon Piyasası Fena Kızışıyor: Vaziyet Alın Buralar Karışacak

Katlanabilir telefon piyasası

Katlanabilir telefon piyasası her geçen gün çok daha fazla kızışıyor. Büyük şirketlerin bu alanda yer alması rekabeti önemli ölçüde artırıyor. Devler büyük bir savaş başlattı.

Küresel çapta önemli bir yere sahip olan katlanabilir cihazlar, kullanıcı sayısını artırdı. Samsung bu alanda herkesin dikkatini çeken bir şirket olmuştu. Ancak çok geçmeden Huawei gibi markalar sektördeki yerini almaya başladı. Katlanabilir modeller adeta trend haline geldi. Şimdi ise neredeyse her şirket bunu bir zorunluluk olarak görüyor.

Tek katlı bir şekilde cebinizde taşıyabileceğiniz bu tür akıllı telefonlar açıldığında adeta tablet haline dönüşüyor. Bu yönüyle büyük bir dikkat çekmeyi başaran akıllı telefon modelleri işlemci gücü bakımından kendisini geliştirmeye devam ediyor. Şimdilerde Motorola, Honor ve Xiaomi gibi markalar da rekabete dahil oldu.

Katlanabilir telefon piyasası büyüyor

Bu piyasanın en ateşli oyuncularından bir tanesi hiç şüphesiz Honor’dur. Ancak Huawei ile ilgili gerçekleşen yasaklar bu markayı olumsuz yönde etkilemişti. Huawei’nin alt markası olarak ün kazanan bu marka başka bir şirkete satıldı. Böylece önündeki yasaklar kaldırılmış oldu.

Katlanabilir telefon piyasası

Tüm bu yasakları delmeyi başaran Honor, akıllı telefon piyasasında yeniliklere yer vermeye çalışıyor. Şirketin adeta bomba gibi geldiğini söyleyebiliriz. Honor Magic V global pazardaki yerini kısa bir süre içerisinde alacak. Bu cihazın Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisini barındırması performans bakımından büyük bir destek sunuyordu.

Honor katlanabilir modeli globale açılıyor

Honor tarafından Çin’de tanıtımı Yapılan bu katlanabilir akıllı telefon modeli 28 Şubat ile 3 Mart tarihleri arasında global pazara tanıtılabilir. Böyle bir durumda küresel çapta satışlar gerçekleşecek. Sonuç olarak Honor, devler arasındaki yerini yeniden alabilecek. Huawei ambargosundan sonra bu daha fazla kolaylaşıyor.

Katlanabilir cep telefonu modelleri rekabet ile birlikte daha fazla ucuzlayacak. Böylece herkes katlanabilir modeller alma fırsatına sahip olacak. Peki siz bu tür cihazlar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Fiyat Performans Odaklı Oppo Telefonlar: Bu Modeller Can Yakar!

>> Samsung Artık Uygun Fiyatlı 5G Telefonlar İle Karşımıza Çıkacak!