Tony Hawk Remastered Yapımcısı Blizzard’a Destek Verecek

90’larda kurulan ve en son Tony Hawk 1 ve 2 oyunlarının remastered versiyonları üzerine çalışmalarını yürüten Vicarious Visions bundan sonra tüm mesaisini Blizzard oyunları için harcayacak.

Activision, Blizzard Entertainment çatısı altındaki Vicarious Visions hakkında önemli bir açıklama yayınladı. Yapılan açıklamada şirketin operasyonlarını bundan sonra Blizzard oyunları ve çalışmaları üzerine gerçekleştirileceği duyuruldu. 200’e yakın oyun geliştiricisini bünyesinde bulunduran şirket, son olarak Tony Hawk 1 ve 2 üzerine çalışıyordu. Bu yeniden yapım oyunlar hakkında “20 yaşındaki bir oyunun yeniden yapımından ne bekliyorsanız onu sunacak” gibi iddialı bir açıklama yapılmıştı.

Vicarious Visions 2005 yılından bu yana Activision çatısı altında yer alıyordu. Bu firmanın en önemli oyun serisi ise kaykay oyunu olan Tony Hawk. 2002’den itibaren Vicarious Visions tarafından geliştirilen ve özellikle Game Boy Advance için yayınlanan versiyonlar büyük beğeni kazanmayı başarmıştı. Geçtiğimiz on yılda ise firma taşınabilir platformlar için birçok oyun yayınladı ve başka bazı başarılı yeniden yapımlara imza attı. Crash Bandicoot N. Sane Üçlemesi ve Destiny 2’nin çok başarılı PC portu da yine bu firmanın imzasını taşıyan iki önemli iş.

Tony Hawk Remastered Vicarious Visions’un en parlak işlerini yeniden ele alışı

Tony Hawk 1 ve 2 firmanın en büyük çıkışlarını yaptıkları iki oyundu. İlk olarak bir DOS oyunu olan Synnergist ile firma oyun piyasasına atılmıştı. Sonrasında ise her platforma oyunlar yapsalar da en çok Nintendo’nun el konsollarına ürettikleri oyunlarla bilindiler. Birçok önemli ekran yapıtının oyunları da yine bu firmanın elinden çıktı. 2000 yapımı Game Boy Color oyunu Spider-Man bu örneklerden ilki. 2001 yılında SpongeBob SquarePants: Legend of the Lost Spatula’yı yine Game Boy Color’a çıkaran firma, PlayStation’a yayınlanan Spider-Man 2: Enter Electro oyununu da aynı yıl yaptı. Yine aynı yıl Game Boy Advance için ise bir Power Rangers ve bir adet de Spider-Man oyununu yayınladılar. Bunlar sadece uzun bir geçmişin birkaç örneği.

Activison’dan yapılan açıklamada ise sürecin ilerleyişi aktarıldı. Açıklamada, “Vicarious Visions ile bir süredir süren işbirliğimizin ve gelişen harika ilişkimizin ardından onların Blizzard’a uzun vadede önemli bir destek fırsatları olabileceğini anladık.” ifadeleri yer aldı. Görünüşe göre bu firmanın engin deneyimi Overwatch 2 ve Diablo 4 gibi yapımların geliştirilmesinde kullanılacak.

Diğer haberler

>> Euro Truck Simulator 2’deki Aşı Kamyonları Kafa Karıştırdı

>> Türkiye Aşı Haritası Ortaya Çıktı: Hangi İlde Kaç Kişi Aşı Oldu?