Konftel ‘den Oda Planında Esneklik İçin Yeni Çözümler

Konftel, oda planında esnekliği artırmak için tavana montaj zorluklarının çözümünde yüksekleri hedefliyor.

Konftel, daha düzenli ve daha doğal bir toplantı odası deneyimi sağlayan, yenilikçi bir hoparlör tavan montaj kitinin geliştirilmesiyle kurulumda esnekliği artırıyor.

Amiral gemisi Konftel 800 cihazı için özel olarak tasarlanan yeni montaj kiti, geleneksel masaüstü yerleşimine bir alternatif sunuyor. Özellikle eğitim ve öğretim amaçları için daha akıllı ve daha esnek oda yapılandırmaları konusunda artan pazar talebine hitap ediyor.

Özel kit, özel bir braket ve tavana montaj plakası içerir ve tripod montaj sistemleriyle uyumludur.

Konftel ile oda esnekliği

Ürün Müdürü Torbjörn Karlsson, kitin kablo ve cihaz içermeyen masa planları sağlayarak ve daha doğal toplantı ortamını teşvik ederek oda esnekliğini önemli ölçüde artırabileceğini söylüyor:

“Tavan Montaj Kiti, oturma düzeninin hızlı ve kolay bir şekilde yeniden düzenlenmesini sağlar ki bu esneklik hibrit dersler veya kurumsal sunumlar için mükemmeldir. Geniş alanlarda sesi iyi toplayabilmek için papatya zinciri ile iki ses cihazı daha bağlanarak, genel toplantı deneyimi daha da geliştirilebilir.

Ayrıca, Konftel800’ü havaya yerleştirmek, kullanıcıları konuşurken hoparlöre bakmayı bırakmaya teşvik eder. Cihaz tavana yerleştirildiğinde, insanlar ses cihazını unutmaya ve uzaktaki bir katılımcıya hitap ederken ekrana doğru dönmek gibi doğal bir şekilde istedikleri yönde konuşmaya eğilimli olacaklardır.”

Konftel 'den Oda Planında Esneklik İçin Yeni Çözümler

Ders modu

Firma, test edilmiş ve onaylanmış kulaklık modelleri ile Konftel 800 arasında kablosuz bağlantı sağlayacak yeni bir “ders modu” işlevi (ücretsiz bir yazılım yükseltmesi aracılığıyla) geliştiriyor. Bu özellik Eylül ayından itibaren kullanıma sunulacak ve Karlsson’a göre özellikle eğitim ve öğretim sunumları için kullanışlı olacaktır.

Karlsson şunları ekliyor: “Bir öğretmen veya sunucu kulaklıkları aracılığıyla konuşurken, tüm oda katılımcılarının sesi Konftel 800’ün mikrofonlarından otomatik olarak kapatılır. Kişi sustuğunda da mikrofonları tekrar açılır. Öğretmen nerede olursa olsun – bir beyaz tahtaya dönük olsa da – tüm uzak katılımcılar tarafından net bir şekilde duyulabilir.”

Daha Uzağa Ulaşın

Firmanın oda esnekliği anlayışını tam hale getiren, Konftel Reach USB 5+15’in piyasaya sürülmesidir. Bu, kullanıcılar video görüşmesi başlatmak için kendi dizüstü bilgisayarlarını toplantı odasına getirdiğinde daha fazla kurulum seçeneği sağlayan iki aktif optik kablodan oluşur.

Karlsson şöyle ifade ediyor: “Bu kablolar OCC Hub, konferans kamerası ve kullanıcının dizüstü bilgisayarı arasında bağlantıyı sağlayan USB kablolarının yerine kullanılırlar. Reach, ‘Kendi Toplantını Getir’ video çözümündeki parçalar arasında daha uzun mesafeler ve toplantı odasında daha düzenli, gizli kablo yönlendirmesi sağlar. Gelişen ürün yelpazemize hoş bir ektir.”

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy A23 5G Rakiplerini Kıskandıracak Fiyatı İle Geliyor!