Konftel, Bilgisayar Tabanlı Oda İçi Sistemler Pazarındaki Portföyünü Yeni ‘Video Konferans Sistemleri’ ile Genişletiyor

Konftel, daha geniş bir video konferans senaryosu seçeneği sunmak amacıyla oda içi PC tabanlı sistemler için optimize edilmiş bir dizi video konferans sistemleri kitini piyasaya sürdü.

Konftel Attach, Microsoft Teams Rooms, Zoom Rooms ve açık tabanlı çözümler için tasarlanmış beş kitten oluşan bir seri Video konferans sistemleri portföyü, Lenovo ve Dell gibi oda içi sistemler için özel olarak tasarlanmış.

Konftel Attach, optimum ses dağılımı için uzun bir USB kablosu (10 m’ye kadar) ile birlikte yüksek kapasiteli konferans sistemleri kameraları ve hoparlörlerden oluşan bir ürün yelpazesi sunar. Kitler, en küçükten en büyüğe kadar (ek genişletme mikrofonları kullanıldığında) her boyutta toplantı odası için kullanılabilir ve tüm oda içi bilgisayar sistemleri ile çalışır.

video konferans sistemleri
Konftel Ürün Müdürü Torbjörn Karlsson, Konftel Attach video kitlerinin kapsamlı bir donanım seçeneği sunduğunu düşünüyor.

Konftel Ürün Müdürü Torbjörn Karlsson, kitlerin kapsamlı donanım seçeneği sunmak için firmanın Kendi Toplantını Getir konseptini tamamladığını söylüyor.

“Kullanıcılar bir toplantıya (kendi tercih ettikleri uygulamayla) kendi dizüstü bilgisayarlarını getirmeyi ya da tüm ekipmanın zaten yerinde olduğu özel bir odadan yararlanmayı tercih etseler de, Konftel’in her sistemi hayata geçiren özel çözümleri vardır.”

video konferans sistemleri
Konftel Attach serisi, oda içi PC tabanlı video toplantıları için tasarlanmıştır.

Karlsson ayrıca şunları ekliyor: “Tipik bir oda çözümü, ekrana bağlı bir dokunmatik panel veya kablosuz klavye ve fare ile kontrol edilen bir ana bilgisayara sahiptir. Kullanıcılar, yüksek kaliteli Konftel kamera ve ses cihazını, ses dağılımını en uygun düzeye çıkaran uzun bir ses kablosuyla birleştirerek toplantılarına “daha fazla lezzet katabilir”.”

Konftel Attach serisi aşağıdaki çözümlerden oluşuyor:

  • Konftel C50800 Attach – küçük odalar ve büyük odalar için
  • Konftel C20800 Attach – küçük odalar ve büyük odalar için
  • Konftel C5070 Attach –   küçük odalar ve orta büyüklükte odalar için
  • Konftel C2070 Attach –   sohbet odaları ve orta büyüklükte odalar için
  • Konftel C20Ego Attach – küçük odalar ve sohbet odaları için

Daha Fazla Video Konferans Sistemleri

Konftel Global Satış Direktörü Tommy Edlund, firmanın Konftel Attach video kitleriyle pazara daha fazla seçenek getirdiğini söylüyor.
Konftel Global Satış Direktörü Tommy Edlund, firmanın Konftel Attach video kitleriyle pazara daha fazla seçenek getirdiğini söylüyor.

Global Satış Direktörü Tommy Edlund, Konftel Attach’in daha fazla müşteri potansiyeli yarattığını ve kanal ortaklarına ek pazar payı elde etme fırsatı sağladığını ifade ediyor.

“Kendi Toplantını Getir ve basit Tek Kablo Bağlantılı hub cihazımız video mirasımızdır ve son derece popüler olmaya devam etmektedir, ancak mümkün olan en geniş kurulum seçeneklerini sunmanın önemli olduğunun farkındayız.”

“Toplantı Odası sektörü hızla büyüyor ve iki farklı senaryonun sonunda yarı yarıya gibi bir oranda dengelenmesini bekliyoruz. Daha fazla video konferans sistemleri “tadının” piyasaya sürülmesi, ürün yelpazemizin genişletilmesini temsil ediyor ve pazarın daha derinlerine girmemizi sağlıyor ve şimdiden çok fazla ilgi ve heyecan yaratıyor.”

Edlund sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Konftel yenilik yapmaya ve ilerlemeye devam ediyor. Tüm ürünlerimiz İklim Nötr sertifikalıdır ve sektörün ön saflarında kalmamıza yardımcı olacak bazı yeni geliştirmeler devam ediyor. Daha fazla detay yakında resmi olarak açıklanacaktır.”

İlgili haberler

>> Konftel Üç Yıl Art Arda Resmi Sertifikayı Aldıktan Sonra İklim Nötr Ortamını Güçlendiriyor