Koronavirüs Kısıtlamaları Turistlere Uygulanmayacak Mı? Olay Yaratan Açıklamalar

Koronavirüs beyin hücrelerini

Ortaya çıkan bazı detaylara göre koronavirüs kısıtlamaları turistlere uygulanmayacak. Bunu havayolu şirketleri bile kabullenmiş görünüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Tüm sektörleri zor duruma sokan Covid-19 pandemisi büyük bir hızla yayılmaya devam ediyor. Ülkeler bu virüs ile mücadele etmek için çeşitli önlemler almaya çalışıyor. Bu önlemlerden en önemlisi aşı oldu. Hem Türkiye’de hem de dünyada aşı çalışmalarına bu nedenle büyük bir hız verildi.

Türkiye’de ise aşı çalışmalarına daha fazla yönlendirmek için çeşitli kısıtlamalar getirildi. Mesela aşı olmayanlar yolculuk yapmak için PCR testi uygulamak zorunda. Ayrıca işe gidenler yine düzenli olarak PCR testi verecek. Bu kısıtlamalar Pegasus tarafından yayınlanan bir açıklamaya göre turistlere uygulanmayacak.

Koronavirüs kısıtlamaları turistlere yönelik değil

Pegasus Türkiye’nin önemli havayolu şirketleri arasında yer alıyor. Bu şirketin yaptığı bir açıklama gündeme bomba gibi oturmasına neden oldu. Birçok kişi paylaşıma pek anlam veremedi. Pegasus Havayolları Covid-19 kısıtlamalarının sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için geçerli olduğunu söyledi.

koronavirüs kısıtlamaları turistlere

Bildiğiniz üzere 6 Eylül 2021 tarihinden itibaren aşı ve PCR testleri zorunlu hale geldi. Aşı olmayan kişiler PCR testi yapmak zorunda. Bir vatandaşın Twitter üzerinden Pegasus havayolları ile konuşması sonucunda aslında bu yasakların sadece Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için olduğu ortaya çıktı.

Twitter üzerinden sayısız paylaşım yapıldı

Yapılan paylaşımlarda turistlere herhangi bir kısıtlama olmamasının büyük bir tepkiye neden olduğu görülüyor. Bazıları ülkede 2. sınıf vatandaş gibi görüldüklerini ifade etti. Kimileri ise turistler Covid-19 bulaştırmaz gibi ironi içerikli paylaşımlar yaptı. Tüm bunlara bakıldığında ortak bir tepkinin olduğu görülüyor.

Hatırlayacağınız üzere tam kapanma döneminde yine turistlere her şey serbestti. Dışarıda istedikleri gibi gezebiliyor ve diledikleri restoranta gidebiliyorlardı. Bu durum halk arasında büyük bir tepkiyle karşılandı. Şimdi ise Pegasus hava yolları yaptığı açıklama ile tepkileri üzerine çekmiş gibi görünüyor. Peki siz yaşanan bu olaylar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Türkiye’ye Girişlerde Yeni Tedbirler Uygulanacak: Bu Haberi Dikkatli Okuyun

>> Uber Aşı Kararı Büyük Tartışmaya Neden Oldu: Çifte Standart Uygulayacak