El Salvador Kripto Para Üretiminden Ne Kadar Kazandığını Açıkladı

El Salvador kripto para

Dünyanın en ilginç ülkelerinden bir tanesi olan El Salvador kripto para üretiminden aldığı kazancı açıkladı. Ortaya çıkan detaylara hadi gelin birlikte göz atalım.

El Salvador sürekli olarak ilginç denemelerde bulunuyor. Özellikle Bitcoin konusundaki denemeleri gerçekten de takdir edilecek türden. Ancak kripto paralarda enerji tüketimi çok fazla tartışılıyor. Dijital varlıkların karbon ayak izi, çevreye verdiği zarar ve enerjide harcadığı pay sürekli tartışılıyor.

Ülkede bu konu ile ilgili önemli bir çalışma yapıldı. Çin gibi ülkelerin bile kripto paraya karşı enerji tüketimi nedeniyle savaş açması El Salvador’u harekete geçirdi. Massachusetts Teknoloji Enstitüsü tarafından yapılan açıklamalara göre tek bir Bitcoin işlemeyi 2 iPhone modelini çöpe atmak ile aynı etkiye sahip.

El Salvador kripto para konusunda çok ciddi

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele komik ve ilginç bir açıklama yaptı. Aktif volkan enerjisinden kripto para üreteceklerini söyleyen devlet başkanı kripto paralarda genellikle milyon dolarlık işlemlerden bahsediyor. Ancak bu sefer miktar o kadar yüksek olamadı.

El Salvador kripto para

Yapılan açıklamalara bakıldığında bugüne kadar El Salvador Devlet Başkanı öncülüğünde elde edilen Bitcoin miktarı 269 dolar değerinde. Bu tamamen kendi ürettikleri kripto para. Aslına bakacak olursak miktar küçük olsa bile yine de azar azar iyi bir gelir elde edilebilir. Zaten iştahları kabartan taraf tam olarak bu.

El Salvador hedefine ulaşabilir

Konu ile ilgili yapılan açıklamalara ve hedeflere bakıldığında El Salvador dünyanın en zengin ülkelerinden bir tanesi olabilir. Bitcoin gibi kripto paralar üzerinden ciddi miktarda gelir elde etmeyi planlayan bu ülke belki de hedefine ulaşacak. Yeni teknolojileri desteklediği için sosyal medyada da büyük bir destek görüyor.

El Salvador halkı konu ile ilgili ikiye bölünmüş durumda. Bazıları onun bu yaptığını saçma bulurken kimileri ise yenilikçi görüyor. İlerleyen dönemlerde hangi tarafın haklı olduğu daha net ortaya çıkacak. Peki siz El Salvador tarafından uygulanan kripto para projesini nasıl buluyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Açıklamaları Herkesi Rahatlattı: ABD Merkez Bankası Kesin Konuştu

>> Binance TR Bugün Neden Açılmıyordu? Neler Açıklandı, Son Durum Nedir?