Telegram kullanıcılarını sevindirecek güncelleme yolda!

Telegram Paralı

Telegram uygulamasına yeni gelecek güncelleme ile video konferans sınırındaki kişi sayısı arttırıldı. Ayrıca yeni özellikler yolda.

Geçtiğimiz aylarda yaşanan WhatsApp sözleşmesi sorunundan sonra Telegram, BİP ve Signal gibi uygulamalara olan ilgi bir hayli arttı. Çünkü kişisel verilerin güvenliği anlamında WhatsApp kullanıcıları Mark Zuckerberg’in bu politikasını hiç doğru bulmadı. Bundan dolayı çoğu kullanıcı WhatsApp uygulamasının yerine geçecek yeni mesajlaşma uygulamaları aradılar. Telegram ise WhatsApp yerine geçebilecek en büyük sohbet uygulamalarından biri diyebiliriz. Çoğu özelliği WhatsApp’tan dahi önce getiren Telegram, bir güzel özellik ile daha karşımıza çıkıyor. İşte yeni güncelleme ile Android ve iOS kullanıcılarına sunulacak olan o özellikler.

Telegram kullanıcılarını sevindirecek güncelleme yolda!

Telegram yakın zamanda farklı platformlarda gelecek olan güncelleştirme ile karşımıza çıkacak özellikleri duyurdu. Kullanıcıların karşısına çıkan en iyi özelliklerden biri video görüşme konusunda. Pandemi sürecinden dolayı iş hayatının uzaktan olması sonucunda birçok çalışan Zoom, Telegram ve WhatsApp gibi uygulamalar üzerinden toplantılar gerçekleştirmeye başladı. Telegram ise yeni güncelleme ile birlikte, kullanıcılar arasında video konferansı mümkün hale getirecek. Örneğin Zoom veya WhatsApp üzerinden gerçekleştirebildiğiniz, video görüşme ve konferans özelliğini, yeni gelecek güncelleme ile birlikte Telegram uygulamasında da görebileceksiniz. Tabii ki diğer uygulamalardan daha farklı özellikler ile karşımıza çıktığını belirtelim.

Yeni güncelleme ile gelecek olan grup görüntülü görüşme özelliğinde tabii ki kişi sınırı bulunuyor. Grup şu anlık 30 kişiyle sınırlı fakat ilerleyen zamanlarda yayınlanacak yeni güncellemeler ile birlikte bu sınırın arttırılması bekleniyor. Aynı zamanda görüntülü arama sırsında da telefonunuzun ekranını paylaşmak de mümkün hale gelecek. Telegram görüntülü görüşme alanında karşımıza çıkan bir diğer en önemli özellik ise arka plan gürültüsünü bastırma özelliği. Bu özellik sayesinde arka plan gürültüsü minimuma indirgenerek maksimum ses performansına sahip bir görüşme deneyimini sunması amaçlanıyor. Bunun yanı sıra sohbetler hep yanında bulunan animasyonlu arka planları özelliği sayesinde sohbetleriniz esnasında cihaz daha canlı bir görünüme sahip olabileceksiniz.

İlgili Haberler:

>> WhatsApp Rakipleri Yüzde Kaç Oranında Büyüdü: Hayatının Hatasını Yaptın Mark Zuckerberg

>> En Güvenli Mesajlaşma Uygulaması Hangisi? Signal mi, Messenger mı, Zoom mu, Skype mı, WhatsApp mi?