Kripto Paralardan En Fazla Kazanç Sağlayan Ülkeler Belli Oldu

Kripto paralarda fiyat artışları

Kripto paralardan en fazla kazanç sağlayan ülkeler açıklandı. Konu ile ilgili yapılan araştırmalara baktığımızda Türkiye ile ilgili bir sürpriz olduğunu görüyoruz.

Dijital varlıkların çok hızlı bir şekilde yükselmesi yatırımcıların bu alana doğru yönelmesini sağladı. Ayrıca bazı ülke para birimlerinin değer kaybetmesi yatırımcıların dijital varlıklara doğru yönelimini kolaylaştırdı. Kripto paraların rekor kırdığı 2021 yılına baktığımızda bazı ülkelerin çok ciddi gelir elde ettiğini görüyoruz.

En fazla kar eden ülkeler listesine baktığımızda ABD ilk sırada yer alıyor. Ülkenin kripto paralardan elde ettiği kar oranı 47 milyar dolar seviyesine kadar yükseldi. Genel piyasayı değerlendirdiğimizde hiçbir ülke bu kadar büyük bir gelir elde edemedi.

Kripto paralardan en fazla kazananlar

Dijital varlıklar içerisinde bazıları iyi miktarda kazanç sağlıyor. ABD gibi ülkeler genelde henüz yeni çıkan kripto para birimlerine önemli ölçüde destek verebiliyor. Ayrıca ABD vatandaşlarının aldığı teşvikleri kripto paralara yatırması büyük oranda kazanç elde etmesini sağladı.

Kripto paralardan en fazla

Bazıları Bitcoin, Ethereum ve Solana gibi demirbaş kripto para birimlerine yöneldi. Kimileri ise daha çok henüz yeni çıkan dijital varlıkları seçti. Mana, Sand ve Enj gibi kripto para birimlerinin metaverse destekli olması onların yükselmesini sağlamıştı. Özellikle ABD ve İngiltere gibi ülkeler yüksek riskli kripto para birimleri üzerinden daha fazla gelir elde etti.

Listede Türkiye sürprizi vardı

Konu ile ilgili yayınlanan listeye baktığımızda Türkiye sürprizini görüyoruz. Kripto para birimlerinden en fazla kazanç sağlayan ülkeler sıralamasında Türkiye 6. oldu. Yaklaşık olarak 4,6 milyar dolarlık bir gelir elde edildi. Yani bu ABD’nin onda biri oranında kar elde edildiği anlamına geliyor.

Türkiye’nin hemen ardından 4,2 milyar dolarlık kazanç ile Rusya 7. oldu. Özellikle son dönemlerde yaşanan bazı ekonomik ambargolar nedeniyle Rusya’da kripto para birimlerinin çok daha önemli hale gelmesi bekleniyor. Gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Ticareti Opera Tarayıcısı Üzerinden Yapılacak: Devrim Gibi Sistem

>> Binance BNB Yakarak Kendi Kripto Parasına Büyük Destek Verdi