Lenovo Y90 Oyuncu Telefonu Gümbür Gümbür Geliyor (Video)

Lenovo Y90 oyuncu telefonu

Lenovo Y90 oyuncu telefonu çok ilginç bir tasarım ile kullanıcıları selamlıyor. Cihazın ortaya çıkan tasarım detaylarına baktığımızda kullanıcıları tatmin edebilecek gibi görünüyor.

Küresel çapta oyuncu telefonları değeri fazlasıyla arttı. Neredeyse tüm akıllı telefon şirketleri oyuncu cihazları çıkarmaya çalışıyor. Türkiye gibi ülkelerde bu tür cihazlar daha fazla öneme sahip. Hem bilgisayar fiyatlarının artması hem de oyun fiyatlarında yaşanan artışlar akıllı telefon oyunlarına yönlendiriyor.

Türkiye genel olarak değerlendirildiğinde dünyanın en fazla akıllı telefon oyuncusu barındıran ülkeleri listesinde ilk sıralarda yer alıyor. Bugünlerde tanıtılacak yeni bir oyuncu telefonu özellikle Türkiye’de heyecan yarattı. Bu cihazın özelliklerine baktığımızdaysa gelişmiş bir tasarıma sahip olduğunu görüyoruz.

Lenovo Y90 oyuncu telefonu

Cihazın ekran tasarımına baktığımızda 6,92 inç e4 AMOLED ekrana sahip olacağı görülüyor. Henüz tanıtımı yapılmayan cihazın adeta bir oyuncu tableti gibi göründüğünü söyleyebiliriz. Cihazda RGB ışıklandırma sistemine de yer verilecek. Böylece tasarım açısından üst düzey bir cihaz elde edilmek isteniyor.

Bu akıllı telefon modeli ile ilgili tasarım videosu yayınlandı. Tasarım videosuna baktığımızda düz bir ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Ayrıca ince bir çerçeve ve ince bir ahize bu model de yer alıyor. Böylece daha şık bir tasarım elde edilmek istendi. Oyuncu telefonları ne yazık ki biraz daha kaba bir görüntüye sahip olabiliyor.

Yeni cihazda ekran yenileme hızı

Lenovo Y90 Gaming modeline bakıldığında 144 Hz ekran yenileme hızına sahip olduğu görülüyor. Ayrıca 720 Hz örnekleme oranı yine bu cihazda yer alacak. Böylece yeni akıllı telefon modelinin diğer oyuncu cihazlarına göre daha hızlı olacağını söyleyebiliriz.

Önümüzdeki aylarda daha fazla oyuncu telefonu ve tableti piyasaya sürülecek. Mesela Xiaomi en üst düzey özelliklere sahip teknolojisini oyuncu telefonlarında birleştiriyor. Lenovo ve Xiaomi rekabeti önümüzdeki aylarda oyun dünyasında büyük tartışma konusu olacak.

İlgili Haberler:

>> Lenovo Legion Play: İşte Karşınızda Android’li Mobil Oyun Konsolu

>> Lenovo Tablet ve Monitör Olabilen 13 inç Cihazını Tanıttı: Çok İşlevli Yoga