LG Akıllı Telefon Üretiminde Pes Etti: Resmi Olarak Fabrikayı Kapattı

LG, yaklaşık 15 Milyon TL Değerindeki Televizyonu Satışa Çıkardı

En önemli teknoloji şirketleri içerisinde yer alan LG akıllı telefon üretiminde pes etti. Onun mücadeleden vazgeçmesi diğer şirketlerin ekmeğine yağ sürecek gibi görünüyor. Hadi gelin konuyla ilgili tüm detaylara birlikte bakalım.

Akıllı telefon piyasası her geçen gün daha fazla rekabet kazanıyor. Özellikle Asya merkezli şirketlerin önemli ölçüde başarı elde ettiği görülüyor. Bunlar arasında yer alan LG hiç beklenmeyen bir şekilde piyasadan çekildi. Elbette diğer alanlarda da üretimine devam edecek. Fakat söz konusu akıllı telefon üretimi olunca şirketin fabrikalarını kapattığını söyleyebiliriz.

Birçok kişi alınan bu karardan sonra mevcut cihazlara yazılım güncellemesi yapılıp yapılmayacağını merak ediyordu. Mevcut tüketiciler yazılım güncellemesi gelmemesi halinde firmayı tüketici haklarına şikayet etmeyi bile düşündü. Fakat buna gerek kalmadan LG önemli bazı açıklamalar yaptı.

LG akıllı telefon üretiminde kepenkleri indirme kararı aldı

Uzun bir süredir daha çok Akıllı Tv alanına yönelen LG, sektörden yavaş yavaş çekileceği ile ilgili görüşleri güçlendirdi. Ancak birçok kişi bunun 31 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşeceğini düşünüyordu. Şimdi ise çok daha erken piyasadan çekilmiş oldu. Her ne kadar çok dile getirilmese bile yine de en fazla talep gören markalardan birisi de hiç şüphesiz LG şirketiydi.

LG akıllı telefon üretiminde

Vietnam içerisinde fabrikası bulunan şirket böylece orayı işlevsiz hale getirmiş oldu. Fabrikada çalışan işçiler ise farklı birimlere yönlendirildi. Yapılan açıklamalarda kimsenin mağdur olmayacağı özellikle belirtildi. Bu devasa fabrikanın çalışanları büyük ihtimalle ev aletleri ve Akıllı TV gibi bölümlerde çalışacak.

LG mevcut sektörlere yoğunlaşacak

LG akıllı telefona sahip olanların 3 yıl güncelleme almaya devam edeceğini söyleyebiliriz. Şirket Android 13 gibi güncellemelerin bile alınacağını söyledi. Yani kullanıcılar kesinlikle mağdur edilmeyecek. En çok yaşanan soru işaretlerinden bir tanesi de buydu.

Mevcut sektörlere olan yoğunlaşma ise aslında mecburiyetten kaynaklanıyor. Üst düzey yöneticiler bir süredir yemel teknolojilere yönelmedikleri için geri planda kaldıklarını düşünüyor. Özellikle ev aletleri ve Akıllı TV üretimi alanına yoğunlaşılacak.

İlgili Haberler:

>> Türkiye’de Arçelik İşbirliği ile TCL Akıllı Telefon Üretimi Resmen Başladı

>> Akıllı Telefon Satış Oranları Ortaya Çıktı: Samsung ve Apple Durdurulamıyor