Xiaomi Fiyat Artışına Devam Edecek Mi? Sonunda Cevap Geldi

Xiaomi

Xiaomi fiyat artışına devam edecek mi sorusu en fazla merak edilen sorular içerisinde yer alıyordu. Konuyla ilgili üst düzey bir cevap geldi.

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketi olarak ön plana çıkan Xiaomi bu aralar tartışmaların hedefinde. Çinli teknoloji devi uygun fiyatlarla yüksek performansa sahip akıllı telefon satışı yapıyordu. Fakat şirketin giderek daha fazla fiyatlarını artırdığını görüyoruz. Bu durum eşi benzeri görülmemiş olan rekabet ortamında şirketi geri planda bırakıyordu.

Xiaomi ile ilgili fiyat düzenleme beklentisi hat safhada. Özellikle Türkiye’ye yeni giriş yapan amiral gemisi cihazların bir miktar daha düşük fiyatlarla satışa sunulması bekleniyordu. Fakat kullanıcıların beklediği gibi olmadı. Fiyatlar her geçen gün daha fazla arttı

Xiaomi fiyat artışına karşı direnemiyor

Fiyat artışının bu kadar keskin olması ile ilgili şirketin başkanı cevap verdi. Wang Xiang tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda fiyat artışlarının önemli ölçüde devam edeceğini görüyoruz. Mali durum raporlarına göre fiyatların yüzde 14,1 oranında arttığı görülüyor.

Xiaomi fiyat artışına

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda en yeni teknolojileri getirmek için cihazların fiyatlarının artırılması gerektiği söyleniyor. Yani üst düzey donanımlar için Xiaomi eskisine göre çok daha fazla harcama yapıyor. Bu durum doğal olarak akıllı telefon fiyatlarının artmasına neden oluyor.

Özellikle orta ve üst segment cihazlarda fiyat artışı

Xiaomi özellikle orta ve üst segment içerisinde çok fazla zam kararı aldı. Fiyat artışları sadece Çin pazarında geçerli değil. Aynı zamanda bütün akıllı telefon pazarında benzer bir fiyat artışı var. Çin pazarındaki genel fiyat artışının devam edeceği görülüyor.

Apple ve Samsung ile kıyaslandığında fiyat artışlarının benzer olduğunu görüyoruz. Ancak tüketicilerin Xiaomi marka akıllı telefon aldığında esas amacı uygun fiyat oluyor. Bu nedenle şirketin fiyatları konusunda biraz daha rekabetçi olması şart. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi 12 Ultra Kamerası iPhone’cuları Kıskandıracak!

>> Xiaomi Band 7 Türkiye Yolcusu: Piyasanın Kralı Geliyor!