macOS Yüklü Cep Bilgisayarı Yapan YouTuber Gündeme Oturdu (Video)

macOS yüklü cep bilgisayarı

macOS yüklü cep bilgisayarı yapan Youtuber oldukça ilginç bir cihaz ortaya çıkardı. İlk defa böyle bir cihaz geliştirildi. Hadi gelin merak edilen detaylara ve videoya birlikte bakalım.

YouTube platformunda çektiği elektronik cihaz videoları ile tanınan YouTuber T. Sanglay JR (Iketsj) yine kendisi hakkında konuşturdu. Bazı ilginç denemeler yapması ile bilinen ünlü YouTube fenomeni yeni bir ilke imza attı. Yaptığı çalışma sonucunda Apple şirketinin MacOS işletim sistemi bir cep bilgisayarına yüklendi.

Birçok teknoloji şirketi bilgisayarları adeta pantolon ceplerine sığdıracak kadar küçültmek istiyor. Xiaomi konu ile ilgili isteğini çok açık bir şekilde ifade etmişti. Bu Youtuber tarafından yapılan işte tam olarak böyle bir şey. Apple markasının cihazını bir cep bilgisayarı haline getiren Youtuber bunu video olarak paylaştı.

macOS yüklü cep bilgisayarı kullanışlı değil

Yapılması son derece zor olan bu cihaz videoda bazı işlemler sonucunda üretiliyor. YouTube fenomeni öncelikle cep bilgisayar kasasını 3D yazıcı üzerinden çıkarıyor. Hemen ardından Intel Core i3 işlemciye sahip olan bu cep bilgisayara Big sur yüklü SSD ve Wi-Fi kart ekliyor. Böylece cihaz kullanıma hazır hale geliyor.

Yaptığı denemelerde cihazın sorunsuz bir şekilde çalıştığı görülüyor. Kendisi kesinlikle ürünün kullanışlı olmadığını ve sadece öylesine yaptığını ifade etti. YouTube platformunda birçok fenomenin bu tür videolar çektiği zaten biliniyor. Onun yaptığı Apple tarihinde bir ilk.

Cep bilgisayarlar önümüzdeki yıllarda gerçek olabilir

Bu Youtuber tarafından yapılan çalışmayı bir kenara bırakırsak cep bilgisayarlar aslında hiç uzak değil. Birçok marka ürünlerini mümkün olduğunca küçültmeye çalışıyor. Burada asıl önemli olan cihazların katlanabilir özelliğe sahip olması. Yani cihazın tamamen küçültülmesinden ziyade daha katlı bir hale getirilmesi.

Samsung, Huawei ve Xiaomi gibi şirketler şimdilik akıllı telefonları katlamaya çalışsalar da yakında bilgisayarlarda böyle bir tasarıma geçebilirler. Peki sizce pantolon ceplerine bile sığacak kadar küçültülecek cep bilgisayarları kullanışlı olur mu? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple Reklamında Samsung Kullanıldı: Herkesi Hayrete Düşüren Reklam

>> Apple macOS Monterey Beta Sürecinde: İşte Getirdikleri ve Gereksinimleri