Mark Zuckerberg Cambridge Analytica Davasında Yer Alacak: Zor Zamanlar Geliyor

Mark Zuckerberg Threads

Mark Zuckerberg Cambridge Analytica davası nedeniyle zor zamanlar yaşayacak. Özellikle son dönemlerde bunun işaretleri net bir şekilde görülüyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg büyük bir hayal kırıklığı yarattı. Onunla ilgili TİME dergisi tarafından atılan kapak fotoğrafını hatırlarsınız. Kendisi geleceği bile şekillendirme ihtimali bulunan bir girişimci olarak görülüyordu. Şimdi ise daha çok güven vermeyen bir tüccar konumuna düştü.

Görülebilecek en kötü düşüşlerden bir tanesini yaşayan Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ne yazık ki bir türlü toparlanamıyor. Şimdi de onunla ilgili Cambridge Analytica iddiaları sonuna kadar götürülüyor. Seçim sonuçlarına etki ettiği düşünülen bu skandal ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Zuckerberg bu davada sanık olarak yer alacak.

Mark Zuckerberg Cambridge Analytica sanığı oldu

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook her geçen gün büyümeye devam ediyor. WhatsApp ve Instagram gibi satın alımlardan sonra popülerliği ciddi oranda artış gösterdi. Ancak bu girişimlerinde bile tepki çekecek bazı çalışmalara yer verildi.

En değerli markalar listesi

Davaya bakan başsavcı AG Karl A. Racine bugün son derece önemli bir açıklama yaptı. Zuckerberg’in davaya sanık olarak eklendiğini söyledi ve bazı detaylara yer verdi. Bahsettiğine göre bazı eski Facebook çalışanları onun hakkında ifade verdi. Olumsuz bilgiler verildiği iddia ediliyor.

Facebook savunma modunda

2018’deki Cambridge Analytica skandalı tüm dünya gündemine bomba gibi düşmüştü. Herkes bilgilerinin çalındığını düşünmeye başladı. Ayrıca son derece önemli bir skandal daha ortaya çıktı. 90 milyondan fazla Facebook kullanıcısının profillerine erişildiği iddia edildi.

Facebook tarafından yapılan açıklamalarda, “Davada bahsi geçen olaylar yaklaşık 3 yıl önce, yani bizim şikayet formumuzu doldurduğumuz zamanlarda yaşandı. Biz şiddetle kendimizi savunmaya devam edeceğiz ve gerçeklere odaklanmaya devam edeceğiz” ifadeleri kullanıldı. Herkes bu davanın nasıl sonuçlanacağını merak ediyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> En Değerli Markalar Listesi Büyük Şaşkınlık Yarattı: Burası Şampiyonlar Ligi

>> Siber Saldırı Sayısında Korkunç Artış Yaşandı: Her Yerden Saldırıyorlar