Maske ve PCR Testi Kanser Yapıyor İddiaları Yeni Tartışmalara Yol Açtı

Maske ve PCR testi

Maske ve PCR testi kanser yapıyor diyen komplo teorisyenleri ortalığı birbirine kattı. Bilim insanları tarafından yapılan çalışmalar sonucunda aslında bu iddiaların tamamen anlamsız olduğu ortaya çıktı. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

.

Hem Türkiye’de hem de dünyada komplo teorisyenleri tam hız çalışmaya devam ediyor. Her geçen gün yeni teorilerle tuhaf açıklamalar yapan aşı ve test karşıtları bu defa yeni bir iddia ortaya attı. Onlara göre hem PCR testlerinde hem de maskelerde kanserojen yapan maddeler var. Bazı gruplar insanları kanser hastalığı ile baş başa bırakmak istiyor.

Konu ile ilgili iddialar güçlenince bilim insanları bazı çalışmalar yürüttü. Bu çalışmalar ise tamamen iddiaları çürütmek içindi. Aşı ve PCR karşıtları asbest isimli kanserojen madde üzerinde yoğunlaşmıştı. Bilim insanları tam olarak bu maddeyle ilgili bazı araştırmalar yaptı.

Maske ve PCR testi sonuçları açıklandı

İnsanları kanser yapmak istiyorlar iddiası ile gündeme gelen bazı tartışmalar sonucunda bilim insanları aslında bunun tamamen cehalet veya kötü niyetten kaynaklandığını ortaya koydu. Piyasadan topladıkları numuneler ile ilgili testler yapan bilim insanları herhangi bir kanserojen madde bulgusuna rastlamadı.

Maske ve PCR testi

Bazı kişilerin cehalet veya kötü niyetli olma durumları nedeniyle bu tür iddialara başvurduğu ifade edildi. Laboratuvar çalışmaları sonucunda PCR testleri içerisinde de kanserojen yapıcı madde görülmedi. SEM EDX analizlerinde PCR testlerinin kanserojen yapıcı madde içermediği ortaya çıktı.

Eczane ve marketler bu konuya dikkat ediyor

Aşı karşıtlarının teknolojik sıvı olarak değerlendirdiği aşılar ise yine herhangi bir kanserojen madde içermiyor. Covid-19 ile ilgili kafalar son derece karışık. Özellikle mRNA teknolojisinin yeni olması buradaki en büyük sorunlardan bir tanesi.

Türkiye’de de aşı karşıtları zaman zaman çok fazla ön plana çıkabiliyor. Hatta geçtiğimiz günlerde bununla ilgili eylem bile yapılmıştı. Peki sizce maske ve aşı karşıtları teorilerinde neden bu kadar diretiyor? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Kısıtlamaları Turistlere Uygulanmayacak Mı? Olay Yaratan Açıklamalar

>> Yeni Koronavirüs Varyantı Ölümleri En Üst Seviyeye Çıkarabilir: Hayati Tehlike Çok Artacak


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here