Maskesiz İngiltere Konseri Hayallere Daldırdı: Dünya Koronavirüsü Yenmeya Başladı

maskesiz İngiltere konseri
Google News Abone Ol

Bugünlerde bahsi geçen maskesiz İngiltere konseri kulağa tuhaf gelebilir. Elbette 2 yıl kadar önce insanların sosyal mesafe ve maske olmadan konserlere katılmış olması haricinde ortada bir gariplik yok. Evet, sonunda dünya koronavirüsü yeniyor.

Hatırlayacağınız üzere Geçtiğimiz günlerde İsrail önemli bir video yayınladı. Bu videoda insanların artık yavaş yavaş maskelerini attığı görülüyor. Dünyanın en çok aşılama yapan ülkeleri içerisinde yer alan İsrail böylece normal hayata döndü. Ancak herşey sadece bu ülke ile sınırlı kalmadı.

Yeni Zelanda yine aynı şekilde salgını atlatan ülkeler içerisinde yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde binlerce kişinin katıldığı devasa bir konser düzenlenmişti. Bu ülkenin de ardından İspanya ve Hollanda benzer örneklere sahip oldu. Hükümet kontrolünde maskesiz ve mesafesiz konserler yapıldı.

Maskesiz İngiltere konseri görülmeye değerdi

İngiltere hükümeti tarafından düzenlenen maskesiz ve sosyal mesafesiz konser 3 bin kişinin katılımıyla gerçekleşti. Bu konser Liverpool’da yapıldı ve DJ performansı sergilendi. Kısacası insanlar eğlencenin dibine vurdu. Bu konsere katılmanın tek şartı ise son 24 saat içerisinde testlerinin negatif olmasıydı.

maskesiz İngiltere konseri

Böylece salgını neredeyse tamamen yenen ülkeler arasında İngiltere de katıldı. Çin yine benzer konserlere yer verdi. Üstelik salgının çıkış noktası olan wuhan bu konserin yapıldığı yerdi. Küresel çapta covid-19 salgını yavaş yavaş insanlığa yeniliyor. Ancak Hindistan gibi her gün 400 bin vaka görülen ülkeler de mevcut.

Türkiye’de durum hiç iç açıcı gitmiyor

Pandemi sürecinin bol vakalı geçtiği Türkiye’de ise durum oldukça kötü. Tam kapanmadan önce günlük vaka sayısı 40 bin rakamlarını aştı. Yani nüfusa göre düşünüldüğünde aslında neredeyse Hindistan ile aynı durumdayız. Küresel çapta salgın yavaş yavaş biterken Türkiye’de artış göstermesi insanları umutsuzluğa itiyor.

Bu pandemi sürecini atlatabilmek için aşılama kesinlikle şart. Bu nedenle yetkililerin hızlı bir şekilde aşı yapmaya devam etmesi gerekiyor. Küresel çapta aşı pasaportu gündemde. Aşı olmuş kişilerin daha rahat seyahat edebilmesi sağlanmak isteniyor. Gelişmeler ortaya çıktıkça sizleri bilgilendirmeye devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Koronavirüs Testi İstenmeyen Ülkeler Belli Oldu: Liste Büyük Tepki Topladı

>> Bill Gates Komplo Teorilerine Bir Yenisi Daha Eklendi: Bu Sefer Komplo Merkezi Türkiye


CEVAP VER