Koronavirüs Testi İstenmeyen Ülkeler Belli Oldu: Liste Büyük Tepki Topladı

Koronavirüs testi istemeyen ülkeler
Google News Abone Ol

Koronavirüs testi istenmeyen ülkeler Halk sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından açıklandı. Listeye bakıldığında tüm Avrupa ülkelerinin olduğu görülüyor. Ülkede büyük tepki toplayan bu liste bakın hangi ülkelerden oluşuyor.

Bildiğiniz üzere koronavirüsle ilgili PCR testleri yapılıyor. Bu testler sayesinde insanların virüse sahip olup olmadığı görülüyor. Türkiye gibi ülkeler de dahil olmak üzere neredeyse herkes tarafından bu testler yaygın bir şekilde uygulanıyor. Hatta Dünya Sağlık örgütü ne kadar çok bu alanda çalışma yürütülürse kadar hızlı atlatılacağını söylüyordu.

Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir yazılı açıklamada aslında bunun pek önemsenmediği ortaya çıktı. Türkiye’nin şu andaki mevcut durumu düşünüldüğünde kararın istenmeyen sonuçlara yol açabileceği söylenebilir. Yapılan yazılı açıklamada 16 farklı ülkeden ve bölgeden Türkiye’ye girişlerde PCR testi istenmeyeceği ortaya çıktı.

Koronavirüs testi istenmeyen ülkeler bakın hangileri oldu

Turizm sezonu yaklaşırken ülkede genel olarak bir tam kapanma başladı. Bu kapanma süreci ile birlikte vaka sayılarının düşürüleceği tahmin edildi. Ancak ne yazık ki hiçbir şey istendiği gibi gitmiyor. Kapanma süreci şu anda birçok olumsuzluk ile birlikte devam ediyor. Ancak ülkeye daha fazla turist gelmesi isteniyor.

Koronavirüs testi istemeyen ülkeler

Yetkililer ülkeye gelen turist sayısının artması için bazı çalışmalara başladı. Bu çalışmalardan ilki PCR testleri ile ilgili oldu. Testlerin Türkiye’ye gelen kişilerden talep edilmeyeceği ifade edildi. Bazı kişiler Türkiye’ye geldiğinde bu testlerin yapılma ihtimalinden dolayı kararsızlık yaşayabiliyor. Yapılan açıklamada Çin, Tayvan, Vietnam, Avustralya, Yeni Zelanda, Tayland, Güney Kore, İsrail, Japonya, Birleşik Krallık, Letonya, Lüksemburg, Ukrayna, Estonya, Hong Kong, Singapur gibi ülkelerden gelen kişilerden test istenmeyeceği söylendi.

Vaka sayıları artabilir

Avrupa’dan gelecek olan kişilerde mutasyonlu virüs olabilir. Böyle bir durumda vaka sayılarının artış göstereceğini söyleyebiliriz. Konu ile ilgili vatandaşlar çok sert uyarılarda bulunuyor. Hem bilim insanları hem de birçok sağlık kuruluşu bunun yanlış olduğunu ifade ediyor.

Turistlerin Türkiye’ye gelmesi ile birlikte vaka sayılarının nasıl değişeceği merak ediliyor. Peki siz bu karar hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Tam Kapanmada İş Yerlerinin Durumu Ne Olacak: Büyük Tartışma Devam Ediyor

>> Tam Kapanma Devlet Kurumlarını Adeta Kilitledi: Tüm Sistemler Çöküyor


CEVAP VER