Metaverse Arsaları Sahibinden Uygulaması Üzerinden Satılıyor: İyice Çığrından Çıktı

Türkiye'de Metaverse arsaları

Metaverse arsaları sahibinden uygulaması üzerinden satışa sunuluyor. Bu yeni teknoloji artık iyice çığırından çıkmaya başladı. Bugüne kadar hiç böyle bir şey yaşanmadı.

Küresel çapta yeni gelişmeler çok hızlı bir şekilde akıp gidiyor. Eski ismi Facebook olan Meta şirketi, son derece yeni bir evrene göz kırptı. Metaverse olarak bilinen bu evrende her şeyi yapmak mümkün. Zaten tüm kontroller sizin elinizde. İstediğiniz arsayı alıp orada yeni yapılar inşa edebiliyorsunuz.

Gerçek dünya ile metaverse dünyası birbirinden oldukça farklı. Mesela OVR isimli bir platform üzerinden arsa almanız mümkün. Ancak bu arsanın gerçek dünyada hiçbir değeri yok. Sadece NFT olarak bir değer taşıyor. Bir kullanıcı bu arsayı sahibinden üzerinden satışa sundu. Böylece gerçek dünya ile metaverse dünyası birbirine karıştı.

Metaverse arsaları sahibinden uygulaması ile satışta

Meta şirketi tarafından çok popüler bir noktaya taşınan metaverse dünyası her geçen gün daha fazla büyüyor. Bu alanda çeşitli yeni teknolojiler geliştirilirken aynı zamanda büyük şirketler yatırım yapıyor. Mesela Çin merkezli 13 bin Metaverse şirketi olduğu biliniyor.

Metaverse arsaları sahibinden

Elon Musk bile bu dünyaya dikkat çekmişti. Ancak kendisi metaverse için tam bir saçmalık çıkışında bulundu. Türkiye’de ve dünyada ise bu yeni teknoloji fazlasıyla değer görüyor. Özellikle Türkiye’de 20 bin civarında metaverse arsasının satıldığı ortaya çıktı.

Yeni teknoloji giderek büyüyecek

OVR üzerinden satılan metaverse arsaları oldukça değerli. Mesela geçtiğimiz günlerde ilan veren bir kişi böyle bir arsa için 2,5 milyon TL istediğini yazmıştı. Şu anda 6 farklı platform üzerinden bu tür sanal arsalar almak mümkün. Ancak bunu sahibinden uygulaması üzerinden satmak açıkçası biraz tuhaf.

Önümüzdeki yıllarda Apple gibi dev markaların bu alana girmesi ile birlikte talep çok daha fazla artabilir. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Metaverse Arsalar Yüksek Fiyatlarla Satılıyor: Taşı Toprağı Altın İstanbul

>> Bu Metaverse Coin 2 Günde Yüzde 2000 Arttı! Bu akımı yakalayabilene aşk olsun…