Mi Band 5 Ve Mi Band 6 Karşılaştırması: 150 TL’ye Değer Mi?

Mi Band 5 Mi Band 6 Karşılaştırması

Bu haberimizde sizler için ülkemizde en çok sevilen iki akıllı bileklik olan Mi Band 5 ve Mi Band 6 karşılaştırması ve ”alınır mı” sorusunun cevabını arayacağız.

Ülkemizde akıllı bilekliklere olan ilginin bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle Xiaomi’nin Mi Band serisi en çok tercih edilen akıllı bileklik modelleri arasında yer alıyor. Özellikle uygun fiyatı ile karşımıza çıkması, bu kadar ilgi görmesindeki en büyük etken diyebiliriz. Ülkemizde Mi Band 6 ve Mi Band 5 modellerin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle sunduğu özelliklere göre uygun fiyata satışa sunulması, akıllı saati fiyatından dolayı tercih edemeyenler için müthiş bir fırsat.

Mi Band 5 ve Mi Band 6 modellerinin arasında 150 TL’lik bir fiyat farkı olduğunu görmekteyiz. Peki Mi Band 6 almak mantıklı mı? 150 TL için alacağımız özellikler neler. İşte uygun fiyatlı olan, 2022 yılında dahi tercih edilebilecek özellikler ile karşımıza çıkan iki akıllı bileklik arasındaki farklar.

Mi Band 5 Ve Mi Band 6 Karşılaştırması: 150 TL’ye Değer Mi?

Mi Band 5 Mi Band 6 Karşılaştırması

Ekran

İki cihaz arasındaki en temel özelliklerden biri ekran tarafından geliyor. Mi Band 5 modelinde 1.1 inçlik bir ekran varken Band 6’da ise 1.56 inçlik bir ekran bulunuyor. Akıllı bilekliklerde ekranın daha büyük olmasını tercih ediyorsanız, Mi Band 6, serinin önceki modeline göre avantajlı durumda

Pil

Ekran boyutu farkından dolayı Mi Band 5 modelinin kullanım ömrü Band 6 modeline göre daha uzun. Az kullanımda batarya ömrü Band 6 modelinde 14 gün ile sınırlıyken Band 5 modelin 20 güne kadar çıkıyor.

Bunun dışında iki model arasında önemli farklar olmadığını belirtelim. RAM ve dahili depolama tarafında iki model arasında farklar olsa da, genel olarak kullanımı etkileyecek ik farklı etken bulunuyor. Eğer daha büyük ekran ve daha kısa pil ömrü benim için önemli değil diyorsanız, 150 TL daha az bir ücret verip Band 5 modelini satın almanızı öneririz. Fakat 150 TL‘lik fark için daha büyük ekran değer diyorsanız Mi Band 6‘yı da tercih etmenizde fayda var.

İlgili Haberler:

>> 4000 TL Altı En İyi Telefonlar: Dolarla Beraber Fiyatlar da Düştü!

>> Galaxy S22 Ultra İle Beraber Gelecek Şarj Adaptörü Hayal Kırıklığı Yaratabilir