Microsoft yakında konsol olmadan akıllı televizyonda Xbox oyunları oynayabileceğimizi duyurdu. İşte Detaylar

Microsoft, Xbox oyunları konusunda çarpıcı bir açıklama yaptı. Yakında Xbox oyunları evlerimizdeki TV’lerde oynanabilecek. Hadi gelin detaylara bakalım. 

Microsoft, konsol olmadan bulut özellikli Game Pass Ultimate Xbox oyunları oynayabilmeniz için Xbox Uygulamasını ay sonunda 2022 Akıllı TV’lere getirmek için Samsung ile bir anlaşma yaptığını duyurdu.

Microsoft, 2022 Samsung TV’lerde Xbox oyunları oynamanın, televizyonunuzdaki diğer akış uygulamalarını kullanmaya benzer şekilde sorunsuz bir deneyim olacağını söylüyor. Ayrıca bu açıklama Fortnite’ı Xbox Cloud Gaming üzerinden ücretsiz olarak ve televizyonunuzda abonelik olmadan oynayabileceğiniz anlamına geliyor.

Xbox oyunları uygulaması, 30 Haziran’da 2022 Samsung TV’lerde yayına giriyor. Samsung’un yeni Gaming Hub’ı üzerinden oyunlar indirilebilecek. Bu uygulama üzerinden Bluetooth özellikli kontrol cihazınızı bağlayabilir, Game Pass Ultimate hesabınızda oturum açabilir ve oynamaya başlayabilirsiniz.

Uyumlu kumandalar arasında Xbox Kablosuz kumanda, Xbox Uyarlanabilir kumanda, Elite Series 2 kumanda ve Sony’nin DualSense kumandası bulunuyor.

Bu haber, Microsoft’un mümkün olduğu kadar çok cihazda olabildiğince çok oyuncuya ulaşmayı hedefleyen oyun tutkusu için önemli bir kilometre taşı olarak karşımıza çıkıyor.

Microsoft Oyun patronu Phil Spencer yaptığı açıklamada şunları söylüyor: “[Xbox Oyunları Bulutu], sahip olduğunuz bir oyun olsun olmasın, oynaması ücretsiz bir oyun olsun olmasın, herhangi bir cihazda herhangi bir oyun oynarken sizin bir parçanız olacak. Bu gerçekten herhangi bir müşteriye herhangi bir cihazda harika oyun içeriği sunmakla ilgili.

“İster konsolda, ister PC’de, ister Xbox bulut akışı aracılığıyla, milyarlarca oyuncuya ulaşabilecek bir platform inşa ediyoruz. Burada oyuncular oynamak istedikleri herhangi bir cihazda istedikleri içeriği bulabilecekler. İster bir web tarayıcısında, ister bir uygulamada veya oyun oynamaya adanmış bir cihazınızın olması fark etmez. Xbox’ın gittiği yer: Mümkün olduğu kadar çok oyuncu, harika içerik oluşturuculardan oluşan bir topluluk.”

Microsoft, Xbox oyunları uygulamasını ilk olarak Samsung Smart TV’lere gelecek

Microsoft, Xbox oyunları uygulamasını TV’lere getirmeye çalışırken, yakın zamanda planlanan Xbox bulut akış cihazından yavaş yavaş “uzaklaşmaya” karar verdiğini de doğruladı.XBOX oyunları

Kod adı Keystone olan cihaz hiçbir zaman resmi olarak gösterilmemiş olsa da, daha önceki sızıntılar, Ethernet, USB ve HDMI bağlantı noktaları için bir hub görevi gören küçültülmüş Xbox Series S’ye benzer bir mini kutuya işaret ediyordu.

Xbox’ın planı: Artık yakın gelecekte olmasa da hala geçerli gibi görünüyor. Keystone’u Xbox Game Pass oyunlarını herhangi bir monitöre veya TV ekranına ekstra konsol donanımı gerekmeden aktarabilen küçük bir cihaz olarak başlatmak.

Microsoft bugün, Game Pass abonelerinin 2022’de Xbox Cloud Gaming’e kendi oyunlarını getirmelerine izin vermenin de dahil olduğu Xbox ile ilgili bir dizi duyuru yaptı.

İlgili Haberler

>> Xbox Oyunları İçin Konsol Şart Olmayabilir! Yeni Oyun Servisi Yolda!