Xiaomi Yine Rekor Kırmayı Başardı: Amiral Gemisi Sevinci

Xiaomi yine rekor kırmayı

Xiaomi yine rekor kırmayı başardı. Özellikle son dönemlerde bu akıllı telefon devinin yeni rekorlara imza attığını görüyoruz.

Küresel çapta akıllı telefon şirketleri büyük bir rekabet içerisinde. Bu rekabette Xiaomi çok farklı bir yere sahip. Orta segment içerisinde şüphesiz en popüler cihazların bu markaya ait olduğunu söyleyebiliriz. Amiral gemisi modellerde ise yeni bir rekor kırıldı.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara göre akıllı telefon piyasasında Xiaomi rüzgarı büyük bir hızla esmeye devam ediyor. Şirket büyük avantajlara sahip. Mesela yıl içerisinde 10 amiral gemisi model çıkartacak olması en önemli avantaj olarak görülüyor. Hiçbir marka böyle bir rekor kıramadı.

Xiaomi yine rekor kırmayı alışkanlık haline getirdi

Çinli teknoloji devi sadece bir yıl içerisinde birçok üst düzey akıllı telefon modellerini satışa sundu. Orta segment içerisinde buna alışkın olabilirsiniz. Fakat söz konusu amiral gemisi modelleri olunca böylesine rahat konuşmak kolay değil.

 Xiaomi yine rekor kırmayı

Xiaomi tarafından 12, 12S ve 13 serisi modellerinin piyasaya sürüldüğünü görüyoruz. Bu 3 amiral gemisi sınıfının dışında yeni cihazlar kullanıcılarla yakında buluşacak. Böylece şirket yeni rekorlara kesin olarak imza atmış olacak. Her model için farklı bir RAM ve depolama özellikleri tercih ediliyor.

Akıllı telefon devi çeşitlilikten yana

Xiaomi mümkün olduğunca fazla cihaz ve fiyat seçeneği sunmak istiyor. Böylece kullanıcıların gönlünü almak istiyor. Birçok akıllı telefon markası ile rekabet halinde olması bunun en önemli nedeni. Aksi halde kendisi de piyasadan silineceğini biliyor. Xiaomi yine rekor kırmayı hedefliyor.

Tüm dünyada giriş ve orta segment cihazlar son derece uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Türkiye’de ise genel kazanca göre fiyatlar pek uygun kalmıyor. Ancak amiral gemisi modellerine baktığımızda Xiaomi iyi bir fiyat dengesi oluşturdu diyebiliriz. Peki siz bu akıllı telefon devinin ürettiği modeller hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> HTC Metaverse Özellikli Telefon Üretti: İşte Özellikleri ve Fiyatı

>> 6000 TL Altı En İyi Telefonlar: Yakında Fiyatlar Artacak!