Redmi K50 Pro Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Serinin En Güçlüsü!

Redmi K50

Redmi K50 Pro modeli hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. İşte K50 serinin en güçlü modeli olarak karşımıza çıkan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm detaylar.

.

Redmi K serisinin, yıllardır tercih edilen akıllı telefon modelleri arasında yer aldığını biliyoruz. Söz konusu modelleri hem o dönemin en güçlü işlemcisini kullanırken, hem de piyasadaki rakiplerine göre daha uygun fiyattan satılıyor. Henüz ülkemizde satışı olmayan serinin, geçtiğimiz aylarda ülkemize de geleceğine dair söylentiler ortaya çıkmıştı. Ne yazık ki Xiaomi, K40 serisini ülkemizde satışa sunmadı. Her ne kadar bazı alışveriş sitelerinde K40 serisine ait modeller satılsa da, bu modellerin resmî olarak satılmadığını, bu yüzden servis tarafında sıkıntılar yaşandığını belirtelim. Henüz K50 Gaming modeli yeni tanıtılmışken, serinin en güçlü modeli olarak anılan K50 Pro hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İşte güçlü işlemcisi ile adından söz ettirmeye başlayan yeni model hakkında ortaya çıkan ilk detaylar.

Redmi K50 Pro Hakkında İlk Detaylar Belli Oldu: Serinin En Güçlüsü!

İlk olarak ortaya çıkan tasarım görsellerini incelediğimizde, 6.6 inçlik düz bir ekranın karşımıza çıktığını görmekteyiz. bu ekran FHD+ çözünürlüğünde olacak. Arka tarafında baktığımızda ise üçlü kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Bu kameralar hakkında ortaya çıkan bilgilerin henüz resmiyet kazanmadığını belirtelim. Fakat sızdırılan ilk detaylara göre yeni model, 64 MP ana kameraya sahip olacak. Diğer kameraların ise ultra geniş açılı kamera ve derinlik sensörü olacağı iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde yeni modelin kamera detayları üzerine yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

Redmi K50 Pro

İşlemci tarafında ise Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8 Gen 1 yongası bizleri karşılıyor. Redmi K50 Pro modelinin şuanda Qualcomm’un en güçlü işlemcisine sahip olduğunu söyleyebiliriz. Tabii ki önümüzdeki aylarda piyasaya sürülürse, Snapdragon 8 Gen1+ yongası halihazırda amiral gemisi modellerinde karşımıza çıkan bir işlemci olacağı için, diğer amiral gemisi modellerinden biraz daha geride kalacaktır. Zaten rakiplerine kıyasla daha uygun fiyatlı bir model olduğu için Redmi K50 Pro, daha çok ilgi gören bir model olabilir.

Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Apple çalışanları isyan bayrağı çekti: İlginç gelişmeler yaşanıyor

>> Realme Yakında Dünyanın En Hızlı Akıllı Telefon Şarjını Kullanıcıların Beğenisine Sunacak!

. . . .