Microsoft Windows Açıklaması Kafaları Fena Karıştırdı

Windows 98 güncelleme

Microsoft Windows açıklaması kafalarda büyük bir soru işareti yarattı. Aslına bakacak olursak Microsoft görevini fazlasıyla önemseyen açıklamalara yer verdi.

Bilgisayar kullanıyorsanız muhtemelen Windows işletim sistemine sahipsiniz. Elbette Linux ve Apple işletim sistemlerini de kullanma ihtimaliniz var. Fakat bilgisayarların çok büyük bir bölümü Windows işletim sistemini tercih ediyor. Peki Windows aslında bir ürün değil mi?

Microsoft CEO’su tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda Windows işletim sisteminin aslında bir ürün olmadığı görülüyor. Windows tüm bunlardan ziyade adeta soket gibi kullanılıyor. Konu ile ilgili konuşan Microsoft yetkilisi işletim sisteminin adeta ücretli abonelikler için soket görevi gördüğünü söyledi.

Microsoft Windows açıklaması

Konuyla ilgili yapılan açıklamalara baktığımızda ücretli abonelik soketi olduğu ifade edilen Windows işletim sistemi, giderek daha fazla yaygınlaşıyor. Azure, Office 365 ve Xbox gibi hizmetlerin ön plana çıkması ile birlikte Windows işletim sistemi biraz daha geri planda kaldı. Şirketin kendi kurduğu bu sistem bir noktada tüm bu ürünlerin verildiği bir platforma dönüştü.

Microsoft Windows açıklaması

Microsoft daha hafif sistem gereksinimlerine sahip olan Windows 10X ile alakalı planlarını rafa kaldırmaya karar verdi. Şirket tüm bunların yerine Azure bulut hizmetlerine ve Microsoft Teams gibi uygulamalara yöneliyor. Böylece bu alanlarda hizmet vermeye gayret gösteriyor.

Microsoft kazancını her yıl artırıyor

Bir zamanlar dünyanın en değerli şirketi olarak ön plana çıkan Microsoft sürekli olarak kazancını arttırmayı başarıyor. Konu ile ilgili şirketin üst düzey yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda 2021 yılının ilk çeyreğine göre bu yıl yüzde 18 gelir elde edildi. Bu sayede 49,4 milyar dolarlık gelire ulaşıldı.

Her geçen yıl gelir miktarını arttıran Windows büyümeye devam ediyor. Ayrıca bilgisayarlara olan ihtiyacın artması ile birlikte çok daha fazla ön plana çıktığını görüyoruz. Peki siz Microsoft Windows hizmetleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Microsoft Windows 11 İşletim Sistemi Hayal Kırıklığı Yarattı

>> Microsoft Hacker Grupları İle Savaşmaya Devam Ediyor: Alan Adları Ele Geçirildi