MIUI 12 Hatası: Kullanıcılar Tüm Verilerini Kaybediyor mu? MIUI 12 Güncellemesi Durdurulacak...

MIUI 12 Hatası: Kullanıcılar Tüm Verilerini Kaybediyor mu? MIUI 12 Güncellemesi Durdurulacak mı?

Google News Abone Ol

Son gelen haberlere bakılırsa ortaya çıkan MIUI 12 hatası, telefonların sonsuz bir yeniden başlatma döngüsüne girmesine neden oluyor. Peki bu hata nasıl önlenecek?

MIUI 12 güncellemesi yüklemesinin ardından bazı telefolarda ortaya çıkan MIUI 12 hatası, Mi, Redmi ve Poco serisi dahil olmak üzere Xiaomi akıllı telefonlarının herhangi bir çıkış olmadan tekrar tekrar yeniden başlatılmasına neden oluyor. Mi, Redmi ve Poco kullanıcıları, telefonlarını bir açılış döngüsüne sokan ve tekrar tekrar yeniden başlatmalarını sağlayan bir sorunla karşı karşıya. Yaşanan durum konusunda açıklama yapan Xiaomi yetkilileri yeni bir düzeltme yayınlayacakları sözünü verdi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan MIUI 12 hatası, birkaç kullanıcının MIUI 12’nin en son sürümlerini yüklerken beklenmedik hatalar bildirmesiyle ortaya çıktı. Birden çok cihaz, herhangi bir geri dönme seçeneği olmaksızın sonsuz yeniden başlatma döngüsüne girdi.

Yeniden başlatma döngüsünden yalnızca fabrika ayarlarına sıfırlayarak çıkılabiliyor. Bu da kullanıcıların tüm verilerinin kaybolmasına neden oluyor.

Yeni piyasaya sürülen Poco X3, bitmek bilmeyen yeniden başlatma sorunu yaşayan telefonlardan biri. Bu nedenle, en yeni Xiaomi telefonlarından herhangi birinde MIUI 12 güncellemesi yapılırsa geri dönülmeyecek bir zararla karşılaşılabilir. Bu sebepten güncelleme yapmadan önce verilerinizi yedeklemenizi öneriyoruz.

Peki MIUI 12 Hatası Neyle İlgili?

Bu hata güncelleme sırasında belirli kod satırlarının hatalı davranmasından kaynaklanıyor. Şirket tarafından kısa süre içinde bir düzeltme sözü de verildi. Sorun, Mi 10T Pro, Mi 10, Redmi K20 Pro, Redmi Note 9, Redmi Note 7 Pro, Redmi Note 9 Pro Max ve Poco X3 dahil olmak üzere birden fazla Mi, Redmi ve Poco cihazı tarafından bildirilmiş durumda.

MIUI 12 hatası, birkaç Mi, Redmi ve Poco serisini de içeren bazı Xiaomi akıllı telefonlarını devre dışı bırakıyor. Kullanıcılar MIUI 12’nin en son sürümlerini yüklerken beklenmedik hataları bildiriyorlar. Birden çok cihaz, herhangi bir geri dönme seçeneği olmaksızın sonsuz yeniden başlatma döngüsüne girdi. Ve yeniden başlatma döngüsünden çıkmak için, yalnızca fabrika ayarlarına sıfırlanarak tüm verilerinizin kaybolmasına neden oluyor.

Resmi olarak hiçbir şey onaylanmamış veya rapor edilmemiş olsa da, MIUI 12 hatası sorununun başka herhangi bir uygulamada ortaya çıkmayacağına dair bir garanti yok. Resmi Xiaomi destek forumu geçen ay benzer bir MIUI 12 hatasını güncelledi ve kısa süre sonra kaldırıldı ve şu anda yalnızca Google önbelleğinde mevcut.

Xiaomi, hataya hangi uygulamanın neden olduğunu henüz doğrulamış değil. Muhtemelen yakın zaman içerisinde bu soruna da bir çare bulanacak. Bekleyip göreceğiz.

MIUI 12 Hatası

İlgili Haberler

>> MIUI 12 güncellemesi çok sevilecek özellik ile geliyor


CEVAP VER