Mi 10, Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8 MIUI 12 Tarihi Açıklandı

Redmi Note 8

Çinli teknoloji devi, Xiaomi’nin son yazılım yinelemesi olan MIUI 12’nin önümüzdeki ay 23 akıllı telefona ulaşacağını açıkladı. Mi 10, RedmiNote 9, Redmi Note9 Pro, Redmi Note8Pro, Redmi Note 8 MIUI 12 ve daha fazlası dahil olmak üzere birçok Xiaomi ve alt markası Redmi telefonunun Ağustos ayında MIUI12 güncellemesini alacağı söyleniyor.

Bununla birlikte yazılım güncelleme sürümünün Türkiye kullanııcları için gelip gelmeyeceği ise meçhul. Uzak doğuda bazı ülkeler için takvim açıklansa da Türkiye ve Avrupa ülkeleri için kesin tarih verilmiş değil. Türkiye’de geçtiğimiz dönem yüksek satış rakamlarına ulaşan Note 8 MIUI 12 güncellemesini bekleyen kullanıcılar yeni sürüm beklentilerini forumlarda dile getiriyorlar.

Mesela MIUI 12 Endonezya web sitesinde, Xiaomi’nin önümüzdeki ay son yazılım güncellemesi alacak telefonları açıklandı. Web sitesinin verdiği bilgilere göre Mi 10 , Mi Note 10 , Mi Note 10 Pro , Mi 8 Lite , Poco F2 Pro , Pocophone F1 , redmi Note 9 , redmi Note 9 Pro , Redmi Note 8 MIUI 12 , Redmi Note8 Pro , Redmi Note 7 , Redmi Note 6 Pro , Redmi Note 5 , Redmi 9 , Redmi 8 , Redmi 8A , Redmi 8A Pro, Redmi 7 , Redmi 7A , Redmi 6A , Redmi 6 , Redmi 6 Pro ve Redmi S2 yeni kullanıcı arayüzü sürümü MIUI 12 ‘yi alacak.

Yeni sürümün kesin tarihi belirtilmese de, Xiaomi “sürüm planının herhangi bir zamanda değişebileceğini” belirtiyor. Listelenen bu Xiaomi telefonlarının birçoğunun daha önce MIUI 12 güncellemesini alacağı söylenmişti. Ancak şirket tam bir zaman dilimi vermemişti.Note 8 MIUI 12

Redmi Note 8 MIUI 12 Özellikleri

MIUI 12 , Android 10’a dayanıyor ve görsel güncellemeler ve geliştirmelerle birlikte geliyor. Xiaomi, MIUI 12 ile daha minimalist bir görünüm sunuyor. Ayrıca, daha hızlı ve daha akıcı olduğu söylenen uygulama eylemleri için yeni animasyonlar da bu yeni güncelleme ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

MIUI 12’de duvar kağıdı karartma ve yazı tipi ayarı ile karanlık mod da bir üst seviyeye çıkartılmış durumda. Ayrıca MIUI 12’de yeni gizlilik özellikleri de yer alıyor. Diğer özelliklere baktığımızda yeni duvar kağıtları ve stok Android 10 hareketlerine yeni yakınlaştırma özelliği yer alıyor.

İlgili Haberler

>> Redmi Note8 MIUI 12 Ne Zaman Çıkıyor? İşte Tüm Detaylar ve Çıkış Tarihi