Modern Warfare PS5 Hatası Oyunu Tamamen Bozuyor

Modern Warfare ile ilgili sorunu olan bir PS5 ancak bir PlayStation 4 yardımıyla kurtarılabiliyor

Call of Duty: Modern Warfare oyununu silip yeniden yüklemek, oyunun kurtarılamaz derece bozulmasına neden oluyor. Bu yüzden bazı veri kayıpları da söz konusu olabiliyor.

PlayStation 5 ile Call of Duty Modern Warfare oyunayan oyuncular büyük bir sorunla karşı karşıya. Bu sorun oyunun kaldırılmasına, ilişkili tüm veri paketlerinin kaybolmasına, sonuç olarak oyunu oynayamamanıza sebep oluyor.

Bir kullanıcı şu an için sorunun bir çözümü bulunmadığını gösterdi. Kullanıcıların belirttiğine göre Modern Warfare bir PlayStation 5′ indirilikten birçok hata verdi. Bu yüzden oyunu silip tekrar yüklemeleri gerekti. Hikaye modu, co-op, çok oyunculu ve isteğe bağlı tüm paketleri yüklediler. Oyunun ikinci kez yüklenmesinden sonra oyunun olması gerektiği boyutta olmadığını gördüler. Bunun yanında tüm paketler de yüklü görünmüyordu. Oyunda birçok özellik kullanılamıyordu. Kullanıcılara göre yüklü görünse de oyun yüklü değildi.

Bu sorunun kolay bir çözümü de bulunmuyor. Oyun içinde eksik verileri kaldırma seçeneği yer alsa da oyun hala her şeyin yüklü olduğunu gösteriyor. Ayrıca, PlayStation 5 içinde yer alan “oyun içeriğini yönet” sekmesinde ise paketler normalde olması gerektiği gibi görünmüyor. Activision’a ulaşmaya çalışan kullanıcılar ise bu konuda bir yanıt alamamış. Uygulanabilen hiçbir yöntem bu sorunu çözmek konusunda bir başarı sağlamış değil. Kaydedilen tüm verilerin silinmesi, uygulamanın silinmesi hatta disklerin cihaza yeniden yüklenmesi de sorunu çözmedi. Oyuna aynı konsoldaki başka bir hesaptan ulaşıp lisansı yeniden yüklemek veya PlayStation 5 arayüzünden içeriği yönetmek de buna dahil.

Modern Warfare ile ilgili sorunu olan bir PS5 ancak bir PlayStation 4 yardımıyla kurtarılabiliyor

Sorunu yaşayan kullanıcılar çözümü çok uzun bir yoldan bulmuş. PlayStation 4 üzerinden oyunu ve tüm paketleri indirmeniz gerekiyor. Bundan sonra bu dosyaları PlayStation 5’e aktarmak gerekiyor. Bu yüzden oyunun PlayStation 5 sürümünü kullanıyorsanız oyunu kaldırmaya çalışırken tüm ek veri paketlerini de elinizle kaldırdığınızdan emin olmanızda fayda var. 

Bunun yanında serinin gelecek oyunu 2021 yılı içinde piyasada olacak. Oyun hakkında şu an için bir detay bulunmuyor. Oyunun muhtemelen Black Ops serisini sürdüren bir yapım olacak. Tahminler önceki oyunda olduğu gibi bu oyunun da sonbahar’da piyasaya çıkması yönünde.

Diğer haberler:

>> Valheim Steam üzerinde rekorlara koşuyor. Bu oyunu 2 Haftada 2 Milyon kişi indirdi

>> Oculus Quest 2 120Hz Güncellemesi Alıyor


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here