Valheim Steam üzerinde rekorlara koşuyor. Bu oyunu 2 Haftada 2 Milyon kişi indirdi

Google News Abone Ol

Şubat ayının başında oyun severler ile buluşan Valheim bir erken erişim oyunu. Bu durumun geçmişte benzeri yok ve oyunu şimdiden 2 milyon kişi indirdi. 

Valheim bir erken erişim oyunu olarak Steam üzerinde sahne aldı. Bazılarınız “Erken Erişim” de nedir diye sorabilir. Her ne kadar oyun tutkunları bu terime aşina olsa da bilmeyebilirsiniz. Erken erişim oyunu henüz bitmemiş ama oynanabilir durumda olan bir oyunun steam üzerinden sunulmasına deniyor. Bir anlamda oyun kullanıcılar tarafından oynanırken geliştirilmeye devam ediyor. Oyun büyük bir kitleye ulaştığı için geliştirme süreci hızlanıyor. Ve oyun severler tarafından yorumlar ile yönlendirilebiliyor. İşte Valheim ‘da böyle bir oyun ve hali hazırda 2 milyon kişi tarafından indirilmiş durumda.

Valheim Rekora Koşuyor

Açık dünya ve RPG deneyiminin yanı sıra hayatta kalma senaryosu ile birçok kişi tarafından oyun beğenilmiş durumda. Ayrıca oyun viking kültüründen faydalanarak tasarlanmış. Bunun yanı sıra şimdiye kadar görülmemiş bir ilgi ile karşılaşmış durumda. Genellikle Erken erişim oyunları Valheim kadar ilgi görmez. Bu oyun 2 Şubat 2021 tarihinde yayınlandı. Ve ilk haftasında 1 milyon indirme rakamına ulaştı. Yayınlanmasının ardından 2 hafta geçmesine karşın şimdilerde 2 milyonun üzerinde bir indirme rakamına sahip. Valheim

İlk haftasının sonunda online 160 bin kişi rekorunu kıran bu oyun. İkinci haftasının sonunda ise 360 bin rekorunu kırarak birçok oyunu geride bıraktı. Oyun hali hazırda çok popüler olan Apex Legends, GTA 5 ve PUBG gibi oyunları geride bırakmış durumda.

Valheim oyununun tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden biri sistem gereksinimleri. Oyunun sistem gereksinim ihtiyacı çok yüksek değil. Bu sebepten ortalama bir oyuncu kolaylıkla indirip oyuna başlayabiliyor. Oyunun sistem gereksinimleri şöyle. 64-bit işlemci ve işletim sistemi. Windows 7 veya üstü işletim sistemi. 2.6 GHz Çift Çekirdekli veya benzeri işlemci. 4 GB RAM. GeForce GTX 500 serisi veya benzeri ekran kartı. DirectX Sürüm 11 destekli ekran kartı. Disk üzerinde 1 GB kullanılabilir alan. Tabii ki bu gereksinimler minimum sistem gereksinimleri. Oyunu iyi bir kalitede oynamak istiyorsanız daha fazlasına ihtiyacınız var.

Valheim oyunu Steam üzerinde erken erişim ile indirmeye açık durumda. Oyunu buradan indirmeniz mümkün. Oyun 32 TL fiyatla satışa sunuluyor.

İlgili haberler

>> Steam Herkese 57 TL Verecek: Oyun Severler İçin Büyük Kampanya


CEVAP VER