Moto G13 Fiyatı İle Rakiplerine Meydan Okuyacak!

Moto G13

Moto G13 sızdırıldı. İşte önümüzdeki tarihlerde tanıtılacağına dair iddialar ortaya çıkan yeni model hakkında sızdırılan tüm ayrıntılar.

.
Son zamanlarda uygun fiyatlı akıllı telefonlara olan ilginin arttığını söyleyebiliriz. Özellikler son zamanlarda çip krizi ile ortaya çıkan sorunlardan dolayı telefon üretimlerinde sorunlar olduğunu söyleyebiliriz. Bununla beraber ülkemizde de artan kur değerleri ve vergilerden dolayı, amiral gemisi akıllı telefon almak imkansız hale geldi. Bu yüzden ülkemizdeki çoğu kullanıcının giriş orta seviye akıllı telefonları tercih etmeye başladığını söyleyebiliriz. Moto G13 modeli de fiyatı ile rakiplerine meydan okuyacak bir model olması bekleniyor.
Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman ön panelinde delikli ekran tasarımı karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu ekranın AMOLED bir panele sahip olacağına dair sızıntılar mevcut. Fakat ekran boyutu hakkında henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor. Ekran özelliklerini incelediğimiz zaman ise ince çerçevelere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle aynı segment akıllı telefonlarda çerçevelerin biraz daha kalın olduğunu ve damla çentikli bir ekran tasarımının kullanıldığını görmekteydik.
Fakat Moto G13 modelinde bu çerçevenin artık daha ince tutulduğunu ve orta üst segment akıllı telefon havası verdiğini söylemek mümkün. Arka paneline baktığımızda ise dikdörtgen biçiminde konumlandırılmış ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Ana kameranın 50 MP bir çözünürlük ile geldiğini fakat yardımcı lensi hakkında henüz ortaya çıkan bir detay olmadığını belirtelim.

Moto G13 Fiyatı İle Rakiplerine Meydan Okuyacak!

Moto G13

Yeni modelin hem 4G hem de 5G varyantı olacak. Fakat ülkemize giriş yapıp yapmayacağına dair bir ayrıntı bulunmuyor. Önümüzdeki aylarda tanıtılması beklenen modelin ortaya çıkan bazı teknik detayları da mevcut. RAM tarafında 4 GB’lık tek varyant ile gelen model, dahili depolama alanı tarafında 64 GB ve 128 GB olmak üzere üzere iki farklı varyant ile karşımıza çıkacak. Pil tarafına baktığımızda ise 5.000 mAh devasa bir batarya karşımıza çıkıyor. Ayrıca bu bataryayı desteklemek için ise 10W hızlı şarj desteğinin bulunduğunu da ekleyelim.

Genel olarak değerlendirdiğimizde özellikle 4G versiyonunun uygun fiyata satışa sunulduğu takdirde ilgi gören modeller arasında yer alabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü benzer segmente ait telefonlara göre değerlendirdiğimiz zaman tasarım ayrıntıları bir hayli hoş duran bir model. Bu yüzden görünüm olarak hayranlarından tam not aldığını söyleyebiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Sızdırıldı: Tesla’ya Dev Rakip!

. . . .