Motorola Nio, uygun fiyatlı amiral gemisi model olacak!

motorola edge s

Yakın zamanda tanıtılması beklenen Motorola Nio, 5G desteğine sahip uygun fiyatlı amiral gemisi olacak. İşte özellikleri.

Motorola’nın orta-üst seviye hatta amiral gemisi olarak piyasaya sürülmesi beklenen Nio kod adına sahip model hakkında yeni detaylar ortaya çıktı. Geçtiğimiz günlerde XT2125 model numarası ile GeekBench’te ortaya çıkan modelin teknik detayları ortaya çıkmıştı. Yeni sızdırılan haberlere göre, tasarım detayları ortaya çıkan Motorola Nio modelinin piyasaya sürülme tarihi de belli oldu. İşte yakında tanıtılacak amiral gemisi katili hakkında tüm detaylar.

Motorola Nio hakkında neler biliyoruz

İlk olarak GeekBench 5 puanı ortaya çıkan modelin, Android 11 ile kutudan çıkacağını görüyoruz. Bununla beraber 5G desteğine sahip olan cihaz, Snapdragon 865 yonga setinden gücünü alacak. 6 GB ve 8 GB RAM seçeneklerinin olacağı düşünülen modelin 128 GB depolama alanı olacak. 12 GB / 256 GB versiyonunun olacağı da düşünülüyor. GeekBench’te tek çekirdeklide 958, çok çekirdeklide ise 2.969 puan alan modelin, bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor.

motorola Nio

Cihazın ortaya çıkan görüntülerini incelediğimizde ön tarafında ince çerçevelere sahip 6,7 inç boyutunda, 1080 x 2520 çözünürlüğünde, 90 Hz tazeleme oranına sahip bir panel karşımıza çıkıyor. Delikli ekran tasarımı kullanılan cihazda iki adet ön kamera, ekranın sol üstüne konumlandırılmış. Bu kameraların 16 MP ve 8 MP değerlerinde olacağı düşünülüyor.

Arka tarafında baktığımızda ise üçlü kamera kurulumu kullanılması bekleniyor. Bu kameraların; 64 MP değerinde ana kamera, 16 MP çözünürlüğünde geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik lensi olması bekleniyor.

motorola Nio

Cihazın fiyatı hakkında henüz net bir bilgi bulunmuyor. Fakat Motorola’nın genellikle piyasaya göre uygun fiyatlı modeller piyasaya sürüdüğünü düşünürsek, Motorola Nio modelinin de rakiplerine göre daha uygun fiyat etiketine sahip olabileceğini söyleyebiliriz. Zaten Snapdragon 865 yongasından güç alacak olması, fiyatını da olumlu etkileyecektir. Fakat piyasadaki amiral gemilerine kıyasla nasıl performans gösterecek, merak konusu. Bu yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek modelin, tanıtım tarihi yaklaştıkça fiyat bilgisi de ortaya çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Yeni Motorola modeli, Capri kod adıyla FCC’de görüldü!

>> Moto G serisi Snapdragon 888 ile gelebilir