Netflix Reklamlı Planını Duyurdu: Artık Daha Ucuz!

Netflix Reklamlı

Netflix Reklamlı planı duyuruldu. İşte ülkemizde de faaliyet gösterecek daha ucuza satın alınabilecek yeni paketlerin fiyatı ve tüm ayrıntıları.

Ne­tflix’in son yıllarda abonelik paketlerinin fiyatı bir hayli artmış durumda. Bununla beraber Disney Plus’ın faaliyetlerinin büyük bir ses getirmesi de Netf­lix’in abonelerinin önemli ölçüde düşmesindeki en büyük iki etken oldu. Türkiye tarafında da Netflix abonelik fiyatları uçmuş durumda. Disney Plus’ın Türkiye fiyatları ve Exxen tarafından geliştirilen projeler, Netlflix’in Türkiye tarafında abone kaybetmesindeki en büyük etken oldu.

Bildiğiniz üzere piyasadaki bazı dizi film izleme platformu üzerinde reklamlı paketler de bulunuyor. Örneğin Acun Ilıcalı’nın  Exxen projesinde reklamlı ve reklamsız planlar bulunuyor. Reklamsız plan biraz daha yüksek bir fiyattan karşımıza çıkarken, reklamlı plan biraz daha uygun fiyattan satışta. Fakat Netf­lix’e baktığımızda ise her ne kadar farklı paketler satışa sunuluyor olsa da, bu paketlerin reklamlar ile herhangi bir ilgisi olmadığını belirtelim. Örneğin N­etflix’in yüksek fiyata sahip paketlerinde yüksek çözünürlük vaat edilirken bununla beraber aynı anda farklı cihazlardan izlenme özelliği de yüksek paketlerde sunuluyor. Fakat kullanıcılar tarafından daha da uygun fiyatlı bir paket uzun süredir isteniyordu. Uzun üredir hakkında konuşulan Netflix reklamlı paketler duyuruldu. İşte detaylar.

Netflix Reklamlı Planını Duyurdu: Artık Daha Ucuz!

Şu anda ülkemizdeki Net­flix planlarını değerlendirdiğimizde, 46 TL‘lik temel paketin 480p çözünürlük sunduğunu belirtelim. Biraz daha yüksek bir fiyata sahip olan standart paket ise 70 TL’den karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu paketin 1080p çözündüğünde görüntüler sunduğunu ekleyelim. Özel pakete baktığımızda ise 78 TL’lik bir fiyat bulunuyor. 94 TL’lik fiyatta da 4K + HDR desteği karşımıza çıkıyor.

netflix

Netflix reklamlı pakedinin Türkiye fiyatı hakkında henüz ortaya çıkan bir ayrıntı bulunmuyor. Fakat kullanılabilirlik tarafında sunacaklarına dair birçok ayrıntı mevcut. İddialara göre Netflix’de çıkan reklamların uzunluğu 15 ile 30 saniye aralığında olarak. Yani bir içerikte toplan reklam süresini hesaplayacak olursak, ortalama olarak 4-5 dakikalık bir reklam süresin bizleri karşılayacağını söyleyebiliriz. Tabii ki kullanışsız olarak görülebilir. Fakat Netflix, bu reklamlar için çok uygun bir fiyat politikası izlerse eski abonelerini her hâlükârda geri kazanacaktır.

İlgili Haberler

>> Sadece cep telefonu ile sanal tur hazırlanabilecek! İşte Türk mühendislerin geliştirdiği yeni teknoloji