Netflix Artık Daha Ucuz Olacak: İşte Detaylar!

Netflix

İddialara göre Netflix, daha ucuz bir fiyat politikası izleyeceği paket üzerinde çalışıyor. İşte yeni paket hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere piyasadaki bazı dizi film izleme platformu üzerinde reklamlı paketler de bulunuyor. Örneğin Acun Ilıcalı’nın  Exxen projesinde reklamlı ve reklamsız planlar bulunuyor. Reklamsız plan biraz daha yüksek bir fiyattan karşımıza çıkarken, reklamlı plan biraz daha uygun fiyattan satışta. Fakat Netflix’e baktığımızda ise her ne kadar farklı paketler satışa sunuluyor olsa da, bu paketlerin reklamlar ile herhangi bir ilgisi olmadığını belirtelim. Örneğin Netflix’in yüksek fiyata sahip paketlerinde yüksek çözünürlük vaat edilirken bununla beraber aynı anda farklı cihazlardan izlenme özelliği de yüksek paketlerde sunuluyor. Fakat kullanıcılar tarafından daha da uygun fiyatlı bir paket uzun süredir isteniyordu. İddialara göre Ne­tflix uygun fiyatlı reklamlı paket üzerinde çalışıyor. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Netflix Artık Daha Ucuz Olacak: İşte Detaylar!

Cannes Lions reklam festivali röportajında Netf­lix CEO’sunun yaptığı açıklamalar gündeme geldi. CEO şu andaki Netfl­ix paketlerinden daha ucuz ve bazı reklamların karşımıza çıkacağı yeni bir abonelik planının yakında kullanıcılara sunacağını açıkladı. Disney Plus platformunun yaygınlaşmasından sonra Ne­tflix’i olan ilgi bir hayli azaldı. Bu yüzden Netf­lix tarafından hem içerik konusunda hem de abonelik fiyatları konusunda bir adım geleceği biliniyordu. sonunda beklenen adım geldi. İddialara göre artık Netflix biraz daha ucuz olacak.

Netflix Artık Daha Ucuz

Şu anda ülkemizdeki Net­flix planlarını değerlendirdiğimizde, 38 TL‘lik temel paketin 480p çözünürlük sunduğunu belirtelim. Biraz daha yüksek bir fiyata sahip olan standart paket ise 58 TL’den karşımıza çıkıyor. Aynı zamanda bu paketin 1080p çözündüğünde görüntüler sunduğunu ekleyelim. Özel pakete baktığımızda ise 78 TL’lik bir fiyat bulunuyor. 78 TL’lik fiyatta da 4K + HDR desteği karşımıza çıkıyor. Fakat reklamlı olarak tabir ettiğimiz paketin Türkiye’ye gelip gelmeyeceğine dair henüz ortaya çıkan bir detay bulunmuyor.

Ülkemizde de Netfli­x abonelerinde önemli bir düşüş yaşandığı için muhtemelen Net­flix Türkiye tarafında da daha uygun fiyatlı bir paket sunulacaktır. Önümüzdeki günlerde reklamlı olarak nitelendirilen yeni Net­flix planları hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Samsung Akıllı Telefon Satışları Beklendiği Gibi Gitmiyor

>> Yetişkinler İçin Aşk Fragmanı Yayınlandı: Yeni Netflix Filmi