Nokia 1.4 sudan ucuz fiyatı ile piyasaya sürüldü!

Nokia 1.4
Google News Abone Ol

HMD Global’in Nokia 1.4 modeli, giriş seviyesi cihazlar arasında yerini aldı. Çok uygun fiyata sahip olan modelin işte özellikleri.

HMD Global, her bütçeye akıllı telefon üretmeye devam ediyor. Şimdi ise karşımıza Nokia 1.4 modeli ile karşımıza çıktı. giriş seviyesi bir telefon olmasına rağmen çift kamera ve çentikli tasarıma da sahip. Akıllı telefonlara fazla bütçe ayırmak istemeyenler için birebir. Tabii ki söz konusu telefonda oyun veya kamera performansı beklemek yanlış olur. Fakat gündelik işlerinizi halletmek için gayet makul bir telefon diyebiliriz. İşte fiyatı ve özellikleri.

Nokia 1.4 neler sunuyo­r

Giriş seviyesi olarak tanımlayabileceğimiz Nokia 1.4 piyasaya sürül­dü. Finlandiyalı şirketin yeni modeli, mavi, mor ve siyah renk seçenekleri ile karşımıza çıktı.

Cihazda çift kamera bulunuyo­r. Giriş seviyesi akıllı telefonlar için alışık olmadığımız bir durum. Çünkü genellikle giriş seviyesi akıllı telefonlarda tek arka kamera tercih ediliyor. Bu kameranın tüm özelliklerini sonuna kadar kullanabileceğiniz Google Camera Go uygulaması da içinde kurulu olarak geliyor. Camera Go uygulaması sayesinde, portre modu, gece görüşü gibi özellikleri kusursuz bir şekilde kullanmak mümkün.

Nokia 1.4

Nokia 1.4 Android 11 ile kutudan çıkacak. Qualcomm’un Snapdragon 215 yonga setini kullanan cihaz, 1 GB RAM ile birlikte geliyor. Üstelik 16 GB dahili depolama alanına da sahip. Eğer depolamayı yetersi bulduysanız 128 GB’a kadar mikroSD kart desteği de bulunuyor. İddialara göre yeni modelin 2 GB / 32 GB ve 3 GB / 64 GB versiyonları da karşımıza çıkacak. Aynı zamanda yeni modelin 4.000 mAh’lik batarya kapasitesi de mevcut.

Nokia 1.4 görüntüleri

Cihazın tasarım detaylarını incelediğimizde ise arka tarafına daire biçiminde konumlandırılmış ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyo­r. Söz konusu kameraların altında ise bir adet parmak izi sensörü bulunuyo­r.

Saf Android olarak karşımıza çıkaca­k modelin, haliyle yan tarafına konumlandırıl­mış fiziksel ‘Google Asistan’ tuşu bulunuyo­r. İki yıllık güvenlik güncellemesi de garanti edilmiş durumda.

Nokia 1.4 modelinin ülkemizde satılacağına dair net bir açıklama bulunmuyor. Fakat ülkemize giriş yaparsa uygun fiyata ve gündelik kullanımı karşılayacak özelliklere sahip olduğu için tercih edilen modeller arasında yer alacaktır.

İlgili Haberler

>> Nokia 8.3 5G sahipleri Andorid 11’e kavuşuyor

>> Nokia bu senen ilk yarasında yeni telefonlarıyla geliyor


CEVAP VER