Ödüllü Oyun Geliştirme Yarışması: Ödül 65.000 TL

ödüllü oyun geliştirme yarışması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından ödüllü oyun geliştirme yarışması düzenleniyor. Bu yarışma kapsamında 65 bin TL ödül dağıtılacak. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Ödüllü oyun geliştirme yarışması türüne az rastlanır bir şekilde düzenleniyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından 30 Temmuz 2021 tarihinde başlayacak olan bu yarışma çok heyecanlı geçecek gibi görünüyor. Heyecanlı geçmesinin en önemli nedeni verilen para ödülü.

Ulaştırma ve Altyapı temalı bir mobil oyun geliştiriliyor. Bu oyunda otobüs seyahati veya ulaştırma gibi bazı detayların yer alması gerekiyor. Kısacası bakanlık kendisi ile alakalı bir oyun yapılmasını istiyor. Böylece bu oyun kullanıcılara Ulaştırma ve Altyapı bakımından farkındalık kazandıracak. Yarışmanın içeriği ise oldukça zor.

Ödüllü oyun geliştirme yarışması ne zaman yapılacak

Geliştirilecek olan bu oyun 48 saat içerisinde yapılmak zorunda. Aksi hali otomatik olarak kaybetmiş sayılacaklar. Ekiplerin en az bir en çok 3 kişiden oluşacağı ifade ediliyor. Ayrıca başarılı olan takım para ödülleri ile birlikte mentorluk desteği alabilecek. Yani sadece para ödülü sunulmuyor. Aynı şekilde kendilerini daha fazla geliştirmeleri için destek verilecek.

ödüllü oyun geliştirme yarışması

Oyun yarışması ile ilgili detaylara baktığımızda öncelikle tarihe dikkat etmeniz gerekiyor. Son başvuru tarihi 25 Temmuz 2021. Konum olarak offline tercih edildi. 30 Temmuz ile 1 Ağustos arasında oyun sunumları yapılacak ve ilk 3 belli olacak. Ayrıca yarışmaya sadece 16 ile 25 yaş arası öğrenciler başvuruda bulunabiliyor.

Yarışmaya katılan ilk 3 geliştiriciye ödül

Yapılan duyuruda yarışmada birinci olan kişiye 30 bin TL verirken ikinciye 20 bin TL ödül dağıtılacak. Üçüncü olan 15 bin TL ödül kazanacak. Böylece sadece ilk üçe girmeyi başaranlara ödül verilecek. Bakanlık oyun geliştirmeye ilgi duyan herkesi buraya katılmaya davet etti. Ayrıca yoğun bir başvuru olacağı tahmin ediliyor.

Online platformlar üzerinden gerçekleşecek olan bu yarışma için Discord linki 30 Temmuz 2020 tarihinde paylaşılacak. Ayrıca bireysel başvuru yapan kişiler ve diğerleri için kişisel birçok soru yer alacak. Yarışmaya katılmak istiyorsanız buradaki bağlantı üzerinden kayıt yapabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> PS4 Kripto Para Madenciliği İçin Kullanıldı: Pes Artık Dedirttiler

>> Counter Strike Hile Yapanlardan Ricacı Oldu: Lütfen Hile Yapmayın!