Counter Strike Hile Yapanlardan Ricacı Oldu: Lütfen Hile Yapmayın!

Hile sebebiyle oyuncuların sıkça şikayet ettiği Counter Strike: Global Offensive çareyi rica etmekte buldu. Böylece geliştiricilerin de hileciler karşısında çaresizliği bir kez daha ortaya çıktı.

Counter Strike: Global Offensive geliştiricileri hile konusunda son çareyi rica etmekte buldu. Oyuncuların çözümsüzlüğünden sürekli şikayet ettiği bir konu olan hileler konusunda çaresizliğin seviyesi ortaya çıkmış oldu. Özellikle bu konudaki iletişimi de iyi yönetmediği bir gerçek olan Valve geliştiricileri en azından durumun farkında olduklarını gösterdiler.

Bu durum Counter Strike oyununa yayınlanan son güncelleme ile gerçekleşti. Bu güncelleme özellikle oyuncu eşleştirme konusunda gelişmeler içeriyor. Güncelleme ile birlikte bazı modlarda seçilemeyen haritaları seçmek artık mümkün. Ayrıca bu güncelleme ile birlikte artık çok fazla oynadığınız eşleştirmeleri favori olarak seçmek mümkün oluyor. Son olarak bazı modlar için bot zorluk seçimi ve her zamanki gibi kararlılık gelişmeleri güncelleme içinde yer alıyor.

Ne var ki bu güncellemenin kendisinden çok sürüm notları dikkat çekiyor. Kısacası geliştiriciler resmi oyun sunucuları için hazırlanan “Fair Play” yönergelerine bir bağlantı eklediler. Yani oyunda rekabetçi bir maçı onayladığınızda bazı adil oyun kurallarını da kabul ediyorsunuz. İşte haberimizin asıl konusu ise bu bağlantıda yer alan yazılar.

Yer alan yazıda Counter Strike ekibi kısaca hile yapmayın ricasında bulunuyor

“CS:GO’yu birlikte oynamanın en iyi yolu herkesin benzer beklentilerle oyuna başlamasıdır. Böylece oyundan en iyi verimi almak mümkün olur. Resmi CS:GO sunucularında oynamayı seçen kişilerden şunlar beklenir:

  • Asla hile yapmayın.
  • Takım arkadaşlarına ya da rakiplerinizi üzmeyin veya sözlü olarak taciz etmeyin.
  • Herhangi bir nedenle asla bir otomasyon kullanmayın.”

İşte paylaşılan bu ümitvar açıklamanın oyuncuları hileden uzak tutması umuluyor. Maalesef hile kullanan kişilerin hiç birinin bu tarz bir açıklamadan etkileneceğini beklemiyoruz. Tabii ki böyle bir uyarı olması gayet doğaldır. Lakin geliştiricilerin bu konu karşısında hiçbir önlem alamıyor oluşu durumu biraz komik hale getiriyor.

Daha kötüsü firmanın açıklamalarında bu hile yoğun oynanışı kabullenen bir imaj çizer durumda. Bazı modlarda oyunun amacının galip gelmek olduğu hatırlatması var. Lakin firma buna yaptığı eklemede oyunculardan yine oyunu ve mücadeleyi bozacak durumlardan kaçınması uyarısı yer alıyor.

Diğer haberler:

>> Oppo, Reno 5 serisinde oyuncu telefonu ile karşımıza çıkacak!

>> Minecraft Çocuklara Yasaklandı: İlginç Karar Güney Kore’ye Ait