OnePlus 10T 5G Tanıtıldı: 600 Dolarlık Canavar!

OnePlus Ace Pro

OnePlus 10T 5G amiral gemisi akıllı telefon tanıtıldı. İşte piyasanın en güçlü işlemcisi ile gelen model hakkında tüm detaylar.

OnePlus markasının bir süredir ülkemize de hizmet verdiğini biliyoruz. Henüz tüm modellerini ülkemize getirmese de, bazı modelleri OnePlus garantili olarak karşımıza çıkıyor. Fakat yine de piyasadaki diğer markalar gibi model yelpazesinin geniş olduğunu söyleyemeyiz. Fakat her geçen yıl daha fazla model sunan bir marka olarak karşımıza çıkıyor. OnePlus’ın 10T modeli hakkında geçtiğimiz günlerde birçok sızıntı ortaya çıkmıştı. Fakat fiyatı ve tanıtım tarihi hakkında net bir detay bulunmuyordu. Sonunda Türkiye’ye de gelip gelmeyeceğine dair yeni ayrıntılar ortaya çıktı. İşte OnePlus’ın en güçlü telefonu olarak karşımıza çıkan, piyasanın lideri işlemci kullanan OnePlus 10T 5G modelinin fiyatı ve sunduğu tüm özellikler.

OnePlus 10T 5G Tanıtıldı: 600 Dolarlık Canavar!

OnePlus’tan bir sonraki hamle olarak OnePlus 10 Ultra bekleniyordu. Fakat OnePlus, söz konusu serinin Ultra modeli yerine 10T geldi. OnePlus 10T 5G modeli, Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisi ile geliyor. Söz konusu işlemcinin, Android tarafında en güçlü işlemci olarak geldiğini biliyoruz. Bu yüzden piyasadaki en güçlü akıllı telefonlardan birinin OnePlus 10T olacağını söyleyebiliriz.

OnePlus 10T

Cihazda en çok dikkat çekici özellik, 16 GB RAM belleği. Genel olarak Çin menşeili markalarda sanal RAM özelliğinin revaçta olduğunu biliyoruz. Çoğu üst segment telefonlar 12 GB RAM + 4 GB sanal RAM desteği ile 16 GB değerlerine ulaşabiliyorlardı. Fakat OnePlus, 16 GB RAM desteğine sanal RAM kullanmadan ulaşabiliyor. Ayrıca 256 GB dahili depolama alanı ile gelmesi de önemli bir avantaj olacaktır.

Ekran tarafında 120 Hz tazeleme oranına sahip panel ile karşımıza çıkıyor. Üst segment olarak sunulan modelin 120 Hz tazeleme oranı sunması da rakiplerine göre önemli bir artı sağlayacaktır. Kamera tasarımında OnePlus 10 serisi ile nerdeyse aynı görünüm ile gelen model, 50 MP ana kamera, 8 MP ultra geni açılı kamera ve 2 MP makro lens ile donatılıyor. Pil tarafına baktığımızda ise 150W hızlı şarj desteği bulunduğunu da belirtelim. 640 dolarlık bir fiyat etiketine sahip olan OnePlus 10T, piyasadaki diğer amiral gemisi akıllı telefonlara göre biraz daha uygun fiyattan satışa sunuluyor. Bu yüzden serinin önceki modellerinde olduğu gibi yine tercih edilen cihazlar arasında yer alacaktır.

İlgili Haberler

>> Samsung Galaxy Watch 5 Dakikalar İçerisinde Şarj Olacak!