OnePlus 9 Pro GeekBench’de ortaya çıktı!

OnePlus 9 serisi kamera

Yakında tanıtılması beklenen OnePlus 9 serisinin en üst modeli OnePlus 9 Pro, GeekBench’de ortaya çıktı. İşte tüm detaylar.

OnePlus, 29 Nisan tarihinde piyasaya sürdüğü OnePlus 8 ve 8 Pro modellerini piyasaya sürmüştü. En uygun fiya tlı amiral gemisi diyabileceğimiz modeller, kullanıcıları tarafından epey sevilmişti. Ardından 6 ay sonra piyasaya sürülen OnePlus 8T modeliyle ortalığı kasıp kavurdu. 600$’a piyasaya sürülen OnePlus 8T, kendi fiyatındaki rakipleri arasında zirveye oynadı. Ardından OnePlus 9 serisiyle alakalı ‘Limonata’ kod adına sahip bir model geleceği ve bunun gibi birçok dedikodu ortaya atıldı. Fakat hiçbiri gerçeği yansıtmadı. OnePlus 9 serisine ait OnPlus 9 Pro modeline ait kesinleşmiş bilgiler GeekBench’de görüldü.

OnePlus 9 Pro Snapdragon 875 ile karşımıza çıkacak

GeekBench testinde LuBan LE2117 kod adı ile görülen yeni modelin OnePlus 9 Pro olduğuna kesin gözüyle bakılıyor. OnePlus 9 Pro’nun GeekBench sonuçlarını incelediğimizde, tek çekirdekli testte 1.122 puan, çok çekirdekli testte ise 2.733 puan aldığını görmekteyiz. Bununla beraber 8GB RAM ile karşımıza çıkacak OnePlus 9 Pro’nun yonga seti, 2.42 GHz üç adet Cortex-A78, 1.8GHz saat hızında dört adet Cortex-A55 ve bir adet Cortex-X1 performans çekirdeği ile geleceği biliniyor. OnePlus’ın yine ortalığı kasıp kavuracak bir model ile, akıllı telefon piyasasına giriş yapması bekleniyor. Yakın zamanda tanıtılması beklenen OnePlus serisi, ülkemizde büyük ilgi ile karşılanacak gibi görünüyor.

OnePlus 9

Bunun dışında, yakın zamanda OnePlus 9 modeline ait render görüntüleri de ortaya çıktı. Ortaya çıkan görüntüleri incelediğimizde, arka tarafında üçlü kamera kurulumu ile geldiğini görmekteyiz. Arka kamera kurulumu, OnePlus 8T modeli ile büyük bir benzerlik gösteriyor. Ön panelini incelediğimizde ise delikli ekran tasarımından vazgeçilmediğini görüyoruz. Ekranın sol üst tarafında bir adet kamera bulunuyor. 6,65 inç olacağı düşünülen OnePlus 9’un 144Hz bir ekrana sahip olması bekleniyor. Henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. Render görüntüleri, piyasaya sürülecek model ile farklılık gösterebilir. Fakat büyük ihtimal ile OnePlus 9, sızdırılan görsel ile karşımıza çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> OnePlus Nord 2 ‘Denniz’’ kod adıyla ortaya çıktı

>> OnePlus 9 serisi hakkında ilk ayrıntılar belli oldu!


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here