OnePlus 9E, 90 Hz ekranı ile onaylandı

OnePlus 9E

OnePlus 9E hakkında ilk ayrıntılar beleli oldu. Orta segment telefonlarına yeni bir soluk getirecek model 90 Hz ekrana sahip olacak.

OnePlus her bütçeden akıllı telefon üretmeye devam ediyor. OnePlus 9 amiral gemisi serisinin yanında uygun fiyatlı bir model üzerinde çalışmalara başladığına dair söylentiler ortaya atılmıştı. Haftalar sonrasında söz konusu söylenti hakkında ilk detaylar ortaya çıktı. OnePlus’ın orta seviye modeller arasında en iyileri arasına girebilecek seviyede bir modeli geliyor. OnePlus 9 serisine ait olan model 9E adına sahip olacak. Ayrıca fiyatı,serinin diğer modellerinden daha uygun olacak. İşte yakında tanıtılması beklenen yeni model hakkında tüm ayrıntılar.

OnePlus 9E neler sunacak

OnePlus 9E modelinin isminin henüz tam kesinleşmediğini belirtelim. Çünkü bazı kaynaklar, yeni modelin 9 Lite adı ile karşımıza çıkacağını iddia ediyor. Fakat biz  bu yazımızda OnePlus 9E olarak bahsedeceğiz. Eğer başka bir yerde OnePlus 9 Lite modelini görürseniz, bilin ki bu modelden bahsediliyordur.

OnePlus 9E modelinin, serinin en uygun fiyatlı modeli olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Amiral gemisi olarak sürülen serinin orta segmente ait modeli olarak karşımıza çıkacak cihaz, Snapdragon 690 yonga setinden güç alacak.

oneplus

Bununla beraber yeni modelin 2400 x 1800 piksel çözünürlüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor. Bu ekranın 6,5 inçlik bir boyuta sahip olacağı da iddia edilenler arasında

Kamera özelliklerine baktığımızda ise, yeni modelin 64 MP ana kameraya sahip olması bekleniyor. bunun yanında 8 MP değerinde ultra geniş açılı kamerasının da olacağı iddia ediliyor.

5.000 mAh kapasitesinde pile sahip olacak model, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ile karşımıza çıkacak. Cihazın farklı RAM ve depolama kapasitesi seçeneklerinin olacağına dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat orta seviye bir cihaza göre, 90 Hz yenileme hızı, 8 GB RAM gibi özellikler sunması bir hayli şaşırtıcı. Umarız yeni model, piyasadaki rakiplerine göre daha uygun bir fiyata satılır.

Cihazın Türkiye’ye geleceğine dair net bir bilgi bulunmuyor. Fakat serinin bir önceki modellerinin Türkiye’ye geldiğini biliyoruz. bu yüzden yeni seri de Türkiye’de satışa çıkacaktır. daha fazla ayrıntı için beklemede kalın.

İlgili Haberler

>> OnePlus 9 Pro, 120 Hz LTPO ekrana sahip olacak!

>> OnePlus 9, OnePlus 8T ile aynı ekrana sahip olabilir