Xiaomi Mi 11 Ultra, kamera özellikleri ile karşımızda: Çok can yakacak

Mi 11 Ultra tanıtım

Xiaomi’nin amiral gemisi serisi Mi 11 Ultra modelinin kamera detayları ortaya çıktı. İşte Mi 11 Ultra modelinin kamera özellikleri.

Geçtiğimiz yılın son günlerinde Xiaomi’nin uzun süredir beklenen amiral gemisi modeli tanıtıldı. Uzun süredir beklenen Mi 11, beklentiyi sonuna kadar karşıladı diyebiliriz. 2019’un en güçlü yonga seti olarak tanıtılan, Qualcomm’un Snapdragon 888 işlemcisinden güç lan model, son zamanların en çok konuşulan akıllı telefonları arasında yer almayı başardı. Fakat kullanıcılar, serinin kamera odaklı bir üst versiyonunu beklemeye başladı. Mi 11 Ultra adı ile beklenen yeni cihazın ilk ayrıntıları belli oldu. Xiaomi’nin amiral gemisi modeli Mi 11 Ultra, kamera için Samsung’un GN2 sensörünü kullanacak. 

Geçtiğimiz haftalarda Mi 11 Ultra modelinin kamera detayları sızdırılmıştı. Yeni modelin üçlü kamera kurulumuna sahip olduğu, güvenilir sızıntıcılar tarafından onaylanmıştı. Sonunda söz konusu üç kameranın detayları belli oldu.

Mi 11 Ultra, kamera özellikleri ile kendini sevdirdi

Xiaomi, Mi 11 Ultra modelinde, Samsung’un birkaç gün önce tanıttığı 50 MP değerinde ISOCELL GN2 sensörünü kullanacak. Yani söz konusu lensi kullanacak olan ilk model Mi 11 Ultra olacak.

Serinin bir önceki modeli Mi 11’de de benzer bir durum yaşanmıştı. Qualcomm’un Snapdragonn 888 amiral gemisi işlemcisi tanıtılırken, söz konusu işlemciyi ilk kullanacak telefon da açıklandı. Mi 11 modeli, bu işlemciyi ilk kullanacak model olmuştu. Serinin ultra modelinde de benzer bir öncülük görüyoruz. Uzun süredir beklenen Samsung lensi hakkında beklenti bir hayli yüksek.

mi 11 ultra kamera

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın kamera özellikleri kesinleşti. 50 MP ana kameraya sahip olacak model, 48 MP ultra geniş ve 48 MP telefoto lense sahip olacak. Bunların yanı sıra ISOCELL GN2 lensinin de 50 MP değerindeki ana kamerada kullanılacağını biliyoruz.

Serinin Ultra modeli hakkında henüz net bir ayrıntı sızdırılmadı. Fakat akıllı telefonun kamera odaklı olacağını biliyoruz. Kamera detaylarını da bildiğimiz için, merak edilen kısımları öğrendik diyebiliriz. Önümüzdeki günlerde cihaz hakkında yeni özellikler paylaşılacaktır.

Cihazın fiyat bilgisi de henüz bilinmiyor. Fakat kısa bir süre içerisinde tanıtılması bekleniyor. Tanıtıldıktan sonra Türkiye’de de satılacağına kesin gözüyle bakılan model hakkında ayrıntılar ne yazık ki bu kadar. Yeni bilgiler geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Beklemede kalın.

>> Xiaomi Elektrikli Otomobil Geliştirebilir: Yeni Bir Tesla Mı Doğuyor!

>> Redmi Note 10 Pro kanlı canlı görüntülendi!