Bill Gates ve Elon Musk Birbirine Girdi: Açıklamalar Çok Sert!

Dogecoin 2021 beklentileri

Dünyanın en çok konuşulan iki ismi Bill Gates ve Elon Musk birbirine çok sert bir şekilde girdi. Yapılan açıklamalar gerçekten de ağırdı. işte konu ile alakalı merak edilen tüm detaylar.

Bill Gates genellikle toplum yararına yaptığı çalışmalar ile tanınıyor. Onun aşı çalışmaları ve diğer birçok alandaki gayretleri takdir edilecek düzeyde. Yaklaşık olarak 10 yıl kadar önce salgınların geleceğini söylemişti ve bununla ilgili çaba harcanması gerektiğini vurgulamıştı. Onun bu tür konularda hayırsever denebilecek çalışmaları giderek artış gösteriyor.

Öte yandan Elon Musk ise kendisini bir Mars insan olarak tanımlıyor. Dünyanın en zengin girişimcileri arasında yer alan Musk, kripto paralar ile alakalı yaptığı açıklamalardan dolayı büyük bir tepki almıştı. Şimdi de ona karşı sert açıklamalar yapan bir diğer isim Bill Gates oldu.

Bill Gates ve Elon Musk tartışması Bitcoin ile alakalı

Bill Gates tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında Bitcoin ile ilgili çok sert açıklamalar yaptığı görülüyor. Geçtiğimiz günlerde bir röportajda Elon Musk kadar zengin ve sofistike olunmadığı sürece Bitcoin yatırımı yapmamaları gerektiğini ifade etti.

Bill Gates ve Elon Musk
Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin, Microsoft kurucusuna göre tam bir çılgınlık. Bu para birimi ile ilgili yapılan çalışmalar ona göre endişe duyulacak boyutlara ulaştı. Bitcoin ile ilgili yapılan yatırımların pek akla yatkın olmadığını ifade ediyor. Ancak onun verdiği örnekler daha çok Musk ile yakından alakalı.

Bill Gates insanların para kaybetmesinden korkuyor

Microsoft şirketinin kurucularından olan Bill Gates yaptığı açıklamalarda, “Musk’ın tonlarca parası var kendisi de son derece sofistike bir insan. Bu yüzden onun sahip olduğu Bitcoin’ler düşmüş mü yükselmiş mi pek önemsemiyorum ama insanların Elon kadar parasının olmadığı takdirde arkalarını sağlama alması gerektiğini düşünüyorum.” ifadelerine yer verdi.

“Bill Gates ve Elon Musk” arasındaki gerginlik muhtemelen bir süre daha devam edecek. Peki sizce hangisi haklı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bill Gates Çip Takma İddialarına Ateş Püskürdü: “Şok Geçirdim”

>> Bill Gates, Twitter’dan Covid-19 aşısı olduğunu açıkladı