Instagram Paralı Abonelik Sistemine Başlıyor: İşte Yeni Özellik

Yeni Instagram Reels

Instagram paralı abonelik sistemi içerik üreticileri tarafından memnuniyetle karşılandı. Özellikle son dönemlerde buna benzer bazı çalışmaların olduğu zaten biliniyordu.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Instagram paralı abonelik sistemi kuruyor. Bu yeni sistem ile birlikte içerik üreticiler ek kazançlar elde edebilir. Günümüzde içerik üreten kişiler daha çok reklamlardan gelir elde etmeye çalışıyor. Instagram bunu değiştirmeye niyetli.

Duyurulan yeni özellik şimdilik test aşamasında. İlerleyen zamanlarda bunun tüm kullanıcılara gelmesi bekleniyor. Elbette öncelik fenomenlere ait olacak. Yani belirli bir takipçi sayısına ulaşan kişiler ücretli abonelik sistemini kullanılabilecek.

Instagram paralı abonelik sistemi

Yeni gelecek olan sistem ile birlikte artık fenomenler ile doğrudan iletişim kurulacak. Diyelim ki Instagram platformunda çok sevdiğiniz bir fenomen var. Onunla doğrudan görüşmek veya özel video almak için abone olmanız gerekiyor. Bu abonelik belirli ücretlere tabi olacak.

Instagram paralı abonelik sistemi

Özel hikayeler ve aboneler özel canlı yayınlar şeklinde uygulanacak olan yeni sistem fenomenlerin çok hoşuna gidecek. Onların gelirleri sadece reklamlar üzerinden olmayacak. Aynı zamanda bu tür abonelik sistemleri ile önemli ölçüde gelir elde edebilecekler.

Instagram denemelere devam ediyor

Instagram tarafından kullanıcılara sunulacak olan bu sistemin abone rozetleri şeklinde görüneceği ifade ediliyor. Paylaşılan fotoğraf ve videolar altında yorum yapan kişilerin abone rozetleri belli olacak. Abonelik yapan kişilerin yorumları daha fazla ön planda olacak. Her ne kadar bu sistem fenomenlerin hoşuna gidecek olsa bile kullanıcılar bundan rahatsızlık duyabilir. Tüm sosyal medya fenomenlerinin böyle bir yolu tercih etmeyeceği kesin.

Bu özellik şimdilik sadece ABD içerisinde seçili içerik üreticileri ile test aşamasında. Önümüzdeki aylarda daha fazla içerik üreticisi bu sistemden yararlanabilecek. Böylece kazançları önemli ölçüde artış gösterecek. Peki siz Instagram tarafından getirilmek istenen bu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili tüm fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Instagram Dikey Kaydırma Özelliği Test Ediliyor: TikTok Gibi Olacak (Video)

>> Instagram Paralı Mı Oluyor? Birileri Bu Duyuruya Çok Sevinecek!