Sonunda iPhone 14 Android’in 5 Yıldır Kullandığı Teknolojiyi Kullanacak!

iPhone 14

iPhone 14 serisi modelleri, Android camiasının 5 yıldır kullandığı bir özellik ile karşımıza çıkacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Yıllardır farklı iPhone modellerinin farklı teknolojileri ile karşımıza çıktığını biliyoruz. Fakat genel olarak bu durumu değerlendirdiğimizde, daha önce Android tarafında çıkan özelliklerin yıllar sonra iPhone tarafında karşımıza çıktığını söyleyebiliriz. Örneğin yıllardır Android tarafında karşımıza çıkan yüksek tazeleme oranına sahip paneller, iPhone camiasına yeni yeni giriş yapmaya başladı. Bununla beraber zamanında Android’de kullanılan özelliklerin de iPhone tarafına yıllar sonra geldiğini söyleyebiliriz.

iPhone kullanıcılarının bu konuda en çok mustarip olduğu nokta ise, çentikli ekran tasarımı idi. iPhone, her ne kadar çentikli ekran tasarımını yıllar önce getirdiğinde büyük bir ilgi odağı haline gelmiş olsa da, üzerinden yıllar geçmesine rağmen asla bu ekran tasarımdan vazgeçmedi. Çoğu iPhone kullanıcısı bu durumdan şikayetçi iken, iPhone bu konuda hiçbir değişiklik yapmadı. Yıllarca, her sene artık yeni iPhone modellerinin ekranında çentikli ekran kullanılacağına dair sızıntılar gerçekleşse de bu sıkıntılar asla gerçeği yansıtmadı.

Sonunda iPhone 14 Android’in 5 Yıldır Kullandığı Teknolojiyi Kullanacak!

iPhone 14

Fakat bu sefer iddialar artık iPhone 14 modellerinde çentikli bir ekran tasarımı gelmeyeceği yönünde. Yani yıllardır Android’de karşımıza çıkan delikli ekran tasarımı iPhone tarafında sunulabilir. Henüz ortaya iPhone 14 modellerinin nasıl bir ekran tasarımına sahip olacağına dair bir iddia bulunmasa da, tam ekran hissiyatının daha iyi yaşanacağı bir seri karşımıza çıkacak.

iPhone 14

Apple’ın inovasyon konusunda bu kadar yavaş kalması her ne kadar dezavantaj olarak görülse de, Android’e yeni gelen özelliklerin yıllar içerisine sorun çıkartmadığı takdirde Apple’ın bu özelliği uyguluyor olması önemli bir stratejik karar.

iPhone 14

Örneğin yıllar önce herhangi bir Android modeli 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panel ile karşımıza çıktığında, bu ekranın doğuracağı sorunlar henüz kestirilemiyordu. Yani yüksek tazeleme oranına sahip ekranın pil süresi, önemli derecede kısalabilirdi. Bu yüzden yıllar içerisinde bu durumun sonucu Apple tarafından beklendi. Sonrasında ise serinin yeni modellerinde yüksek tazeleme oranı sahip paneller sunulmaya başlandı. Apple’ın inovasyon konusunda bu kadar yavaş davranması önemli bir dezavantaj. Fakat yeniliklerin uzun vadede doğuracağı olumsuz sonuçlara karşı da önemli bir önlem diyebiliriz. Önümüzdeki aylarda iPhone 14 modelleri hakkında yeni sızıntılar gerçekleşecektir.

İlgili Haberler:

>> Redmi K50 Oyuncu Telefonu Özel Bir Soğutma Sistemine Sahip Olacak!

>> Xiaomi Black Shark 5 Modeli TENAA’da Görüldü: Oyun Canavarı!